LAGUNA SECA, KVALIFIKACE; Španěl Jorge Lorenzo vyhrál sobotní kvalifikaci devátého závodu seriálu mistrovství světa silničních motocyklů v kategorii Moto GP na americkém okruhu Laguna Seca. Lorenzo si vyjel páté pole position v řadě za sebou, informují oficiální stránky šampionátu.
Jorge Lorenzo potvrdil i v zámoří pozici suveréna letošní sezony. Lídr šampionátu popáté za sebou bude startovat z prvního místa a celkově je to již jeho šesté letošní pole position. Dlouhou dobu usiloval o první místo na startovním roštu Australan Casey Stoner, španělský motocyklista však v poslední fázi kvalifikace vymačkal ze svého stroje maximum a jen o 278 tisícin sekundy zaostal za traťovým rekordem Stonera z roku 2008.
Ze třetího místa vyjede do závodu Ital Andrea Dovizioso, do první řady na startovním roštu se ještě vešel další Španěl Dani Pedrosa. Valentino Rossi, který absolvuje svůj druhý závod po zlomenině nohy, odstartuje ze šestého místa, nejlepší domácí závodník Ben Spies zajel o devět tisícin lepší čas než Rossi a vybojoval si páté místo na startu.
Velká cena USA, Laguna Seca - kvalifikace: MotoGP: 1. Lorenzo (Šp./Yamaha) 1:20,978, 2. Stoner (Austr./Ducati) 1:21,169 min., 3. Dovizioso (It./Honda) 1:21,617, 4. Pedrosa (Šp./Honda) 1:21,655, 5. Spies (USA/Yamaha) 1:21,679, 6. Rossi (It./Yamaha) 1:21,688, 7. Hayden (USA/Ducati) 1:21,920, 8. Edwards (USA/Yamaha) 1:22,217, 9. Simoncelli (It./Honda) 1:22,300, 10. Barbera (Šp./Ducati) 1:22,366.
Hlavní závod kategorie Moto GP na okruhu Laguna Seca nedaleko San Franciska odstartuje v neděli ve 23 hodin.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.