Poslední mimoevropský závod sezony se odehraje v posledních květnových dnech v USA na okruhu Millner Motorsport Park. Týmy tak měli dva týdny na přesun techniky z jížní Afriky, aby se zde v Utahu představili tradičním superbikovým fanouškům. Závody se netradičně jedou až v pondělí.
V USA se totiž posledního května slaví tradiční Memorial day (Den památky padlých v armádě) a tak v rámci amerických prázdnin vyvrcholí závodní víkend v pondělí. Pro diváky v Evropě to znamená, že závody uvidí v nočních hodinách.
Zde samozřejmě nebude chybět jediný český jezdec v seriálu Jakub Smrž. V loňském roce zde Jakub dosáhl velmi slušných výsledků a tak po sérii bodovaných umístění chystá znovu atak na top 10. Na přůběžně dvanáctého Shane Byrne ztrácí pouze bod. V posledních závodech ho Jakub poráží, před ním už je na privátních strojích jen Carlos Checa.
Superbiková veřejnost se jistě těší na další duel Haslam – Biaggi. Jako jediní ze špičky bodovali a vysoce se umisťovali ve všech dosavadních závodech, momentálně je mezi nimi rozdíl patnácti bodů.
WSBK po 12 jízdách: 1.Haslam 222, 2.Biaggi 207, 3.Rea a Checa 141, 5.Toseland 125, 6.Haga 106, 7.Corser 105, 8.Fabrizio 95, 13.Smrž 61.
WSSP po 6 závodech: 1.Sofuoglu 117, 2.Laverty 116, 3.Lascorz 112, 4.Davies 71, 5.Salom 49, 6.Pirro a Rea 47, 11.Roccoli 29.
Závody WSBK v televizi (pondělí):
WSBK 1.jízda: 20:00 Eurosport 2 (LIVE) WSBK 2.jízda: 23:30 Eurosport (LIVE) WSSP: 21:00 Eurosport 2 (LIVE)
Předešlé závody v Kyalami si mužete připomenout zde:
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?