DTM odhalilo kalendář: Vrací se do Anglie a Itálie

start
start, foto: dtm.de - HOCH ZWEI
-haj , iMotorSport.cz 8. prosince 2017 19:15
Sdílej:

DTM v příští sezoně zavítá na dva okruhy, kde se letos závod nejel. ITR, promotér série, postoupil kalendář na rok 2017 FIA ke schválení.

V kalendáři najdeme novinky - DTM se vrací do Velké Británie, konkrétně na okruh Brands Hatch. Tam se jelo naposledy v roce 2013. Změnou však je, že tentokrát se závod pojede na trati Grand Prix, tedy nikoliv na zkrácené verzi jako v letech 2006-13. 

Podle Autosportu byl zvažovaným okruhem také Donington Park, avšak ITR vždy preferovalo spíše Brands Hatch. Druhou novinkou kalendáře je Misano. V Itálii se jelo naposledy v roce 2010. Příští rok zde vyrazí vozy DTM na trať na konci prázdnin. 

Kalendář DTM na rok 2018:5. - 6. května, Hockenheimring19. - 20. května, Lausitzring2. -3. června, Hungaroring23. - 24. června, Norisring14. - 15. července, Zandvoort11 .- 12. srpna, Brands Hatch25. - 26. srpna, Misano8. - 9. září, Nürburgring22. - 23. září, Red Bull Ring13. - 14. října, Hockenheimring

Témata:
Stalo se
Novinky
Tesla Cybertrack

Musk pod palbou: Tesla Cybertruck má "svolávačku" kvůli konstrukční vadě a čelí vlně útoků na auta i prodejny

Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.

Novinky ze světa EV
Elektrický Renault 5 Turbo 3E

ODHALEN Renault 5 Turbo 3E: Legenda se vrací, nyní jako "nejbrutálnější" elektromobil + VIDEO

Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.

Zajímavosti
Jeremy Clarkson, James May a Richard Hammond v Grand Tour.

Parta z Top Gearu se vrací! Trio Clarkson, Hammond a May bude v novém pořadu

Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.

Novinky ze světa EV
Mercedes-Benz CLA (2026)

PODROBNĚ: Nový Mercedes-Benz CLA EV s dojezdem až 800 kilometrů

Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.