Memo Gidley ve čtvrtek poprvé usedl za volant závodního vozu po havárii v 24h v Daytoně v roce 2014, z níž si odnesl fraktury zad, kolene a paty.
Text: Aleš Sirný
Neuplynuly ani tři hodiny ze závodu 24h Daytona 2014, když Gidley s narazil prototypem do pomalu jedoucího Ferrari 458 s Matteem Malucellim. Gidley byl oslněn zapadajícím sluncem a do červeného vozu narazil v plné rychlosti. Malucelli z incidentu vyvázl, ale Gidley utrpěl mnohačetná zranění, která ho na dlouhou dobu odstavila mimo závodní kokpit.
Ve čtvrtek pak šestačtyřicetiletý pilot po více než třech letech od havárie znovu oblékl závodní kombinézu. Na okruhu Sonoma testoval Porsche 911 GT3 R týmu Boba Stallingse, za kterého závodil až do Daytony 2014.
Gidley strávil na dráze téměř hodinu, což je prakticky délka závodů šampionátu Pirelli World Challenge, kde Bob Stallings působí.
„Cítil jsem se báječně. Připadalo mi to tak přirozené, zkrátka ideální prostředí. Kvůli tomuto momentu jsem tvrdě dřel. Bývaly dny, kdy mi nebylo vůbec dobře, ale pořád jsem si představoval, jak se jednoho dne vrátím na dráhu,“ popsal Gidley.
Memo Gidley plánuje brzký návrat do motorsportu, nicméně žádné prohlášení zatím nevydal.
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.