Německý tým Herberth Motorsport dokázal obhájit loňské vítězství ve čtyřiadvacetihodinovém závodě na okruhu Paula Ricarda ve Francii.
Čtveřice Allemann-Bohn-Renauer-Renauer držela vedení v závodě již od včerejšího odpoledne a postupně navyšovala svůj náskok. Porsche se startovním číslem 911 obkroužilo celkem 595 kol, což se rovná 3475,99 kilometrům.
Nejbližší pronásledovatelé, posádka Amstutz-Kujala-Kodric-de Phillippi, ztratila na Herberth Motorsport tři kola.
O dalšího kolo zpět proťalo cílovou fotobuňku "české Ferrari" týmu Scuderia Praha. Kvarteto Král, Malucelli, Cheever a Písařík se propracovalo během čtyřiadvacetihodinového maratonu z páté pozice až na třetí příčku.
Čtvrtí v pořadí, skvadra GP Extreme, již ztratila na špičku mnohem více. Renault RS01 FGT3 arabského týmu ztratil na tým Scuderia Praha celých 11 kol.
TOP 5 doplnil švýcarský rodinný tým Hofor Racing s posádkou Kroll-Kroll-Eggimann-Heyer-Frankenhout.
24H Series bude pokračovat na přelomu června a července dvanáctihodinovkou v Imole.
Výsledky závodu
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?