Na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet se dnes rozjel čtvrtý podnik šampionátu 24H Series. Ve Francii probíhá, stejně jako vloni, závod na dvacet čtyři hodin, který vede po třetině závodu německý Herberth Motorsport.
Z pole position startoval na mokré trati český tým Scuderia Praha, ale byla to skvadra Herberth Motorsport, která se dokázala propracovat do čela a po osmi hodinách tak vede závod s náskokem jednoho celého kola na další německý tým, a to Car Collection Motorsport.
Třetí místo drží, se ztrátou dalších dvou kol, francouzský tým IDEC Sport Racing. Na čtvrté místo se propadlo "české Ferrari" skvadry Scuderia Praha. Čtveřice Písařík-Král-Malucelli-Cheever ztrácí na kvarteto Allemann-Bohn-Renauer-Renauer po třetině závodu 4 kola.
Vcelku vyrovnaný je pak souboj o páté místo, který svádí týmy SPS Automotive Motorsport a druhý speciál týmu Car Collection.
Závod bude pokračovat až do zítřejších 14:30 a živě ho můžete sledovat na tomto odkazu.
Výsledky po osmi hodinách
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?