Ruský tým SMP Racing potvrdil program na letošní motoristickou sezonu a po 24h v Le Mans nastoupí do závodů šampionátu European Le Mans Series.
SMP Racing původně nasazoval vlastní prototyp BR01 kategorie LMP2, s nímž po prvotních potížích a strastech začal slavit nemalé úspěchy. Jako Damoklův meč se ale nad osudem prototypu houpala nová pravidla pro LMP2, která unifikovala nabídku prototypů pouze na čtyři smluvně zavázané výrobce.
V týmu SMP se tak rozhodovali mezi prototypy od firem Oreca, Onroak, Dallara a Mutlimatic/Riley. Volba nakonec padla díky spolupráci s italskou Dallarou na její stroj Dallara P217, s nímž tento tým nastoupí do francouzské vytrvalosti.
Jezdecká sestava zatím nebyla oznámena, nicméně je jasné, že SMP bude spoléhat minimálně na jednoho ruského závodníka. Po čtyřiadvacetihodinovce bude SMP Racing k vidění v European Le Mans Series, kde nastoupí od třetího podniku na Red Bull Ringu.
Projekt vlastního prototypu BR01 nicméně s nástupem nových pravidel neumřel. Právě naopak. Inženýři se začali soustředit na přestavbu z LMP2 na LMP1. Ve spolupráci s Dallarou staví vůz pro nejrychlejší kategorii v Mistrovství světa vytrvalostních závodů a debutu bychom se měli dočkat na začátku příštího roku.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?