"Hockenheim Historic", tento tradiční úvod mezinárodní automobilové sezony v Německu se napřes proměnlivému počasí stal opět ohromným úspěchem. Po sportu vyhladovělí fandové zaplavili depo jezdců, restaurace, prodejny a i boxovou uličku.
Text a foto: Roman Klemm K "Bosch-Hockenheim-Historic-Das-Jim-Clark-Revivalu", jak se podnik oficiálně jmenuje, sice nepřijely všechny přihlášené vozy (což je po zimní pouze normální), návštěvníci a účastnění si ale přišli na své: Dvojí závody sedmi různých tříd, demonstrační jízdy, autogramiády prominentů, nesčetné prodejny s historickým materiálem a zajímavosti na každém čtverečném metru paddocku. Tyto dojmy si z Hockenheimu domů vezl Roman Klemm:
Zvýšené kombíky jsou fantastickým příkladem toho, jak jsou vlastně všechna SUV zbytečná a právě proto je mám tak rád. Dnes testované Volvo nabídne kvalitnější materiály uvnitř, než minule testovaný Mercedes GLE, světlá výška je vyšší než u Kodiaqu a výbavou dokáže konkurovat luxusním německým limuzínám. To vše za podobnou cenu ekvivalentně ojetého trojkového Superbu Scout, který je o úroveň níž. Má to vůbec nějaký háček?
Prémiová SUV jsou u nás velice oblíbená a na silnicích jich vídáme opravdu mnoho. Pořizovací ceny ovšem běžně atakují hranici 3 milionů korun, což není úplně málo. Není tak divu, že se lidé rozhlíží i na trhu ojetých automobilů, kde jsou ceny podstatně příznivější. Jak jezdí tento bílý kousek z roku 2020?