Tento víkend se na okruhu Sebring International Raceway uskuteční druhý díl americké série IMSA SportsCar Championship. Tréninkům na dvanáctihodinovou vytrvalost opanovaly podle očekávání prototypy Cadillac.
Úvodní trénink sice vyhrál Stephen Simpson s prototypem ORECA 07 týmu JDC-Miller Motorsport, nicméně Christian Fittipaldi s modelem Cadillac DPi-V.R byl jen o 0,041 sekundy za ním. V následujících dvou trénincích už se na čele usadily všechny tři cadillaky týmů Action Express a Wayne Taylor Racing.
Noční závěrečnou jízdu vyhrál hostující Mike Conway z týmu Action Express. O dvě desetiny za ním skončil Ricky Taylor z Wayne Taylor Racing a bronzovou příčku vyjel pro druhý vůz Action Express Portugalec Felipe Albuquerque.
Rovných šest desetin ztratil na nejrychlejší čas třetího tréninku Tristan Nunez s Mazdou a první pětku uzavřel Renger van der Zande s prototypem Multimatic/Riley.
Jen dvě desetiny dělily dva nejrychlejší prototypy kategorie PC. Tréninkové vítězství si odnesl Gustav Yacaman z BAR1 Motorsport, hned za ním skončil Sean Rayhall ze Starworks Motorsport.
O první příčku v GTLM se přetahovaly jezdci týmů Porsche, Corvette a Ford, nicméně byl to Sebastien Bourdais, vítěz úvodního závodu nové sezony IndyCar, který v třetím tréninku zajel s fordem nejrychlejší čas nechal za sebou novou tvář automobilky Porsche – Laurense Vanthoora. Další dvě příčky pak obsadily zbývající vozy Ford GT.
Přetahovaná probíhala i v kategorii GTD. Úvodní trénink vyhrálo Lamborghini Huracan týmu Paula Millera, pak už ale úřadovalo Audi R8 ze stáje Stevenson Motorsport. O první příčku amerického týmu se postaral domácí Lawson Aschenbach.
Dnes čeká na jezdce poslední trénink a pak už budou na pořadu dne kvalifikace. V sobotu 18. 3. v 16:40 SEČ se již bude závodit.
Výsledky třetího tréninku
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.