Z osmadvaceti závodních vozů, přihlášených do letošního ročníku Mistrovství světa vytrvalostních závodů, se na počátku dubna na okruhu Monza sejdou téměř všichni protagonisté.
Dvoudenní testování v termínu 1.–2. dubna si nechá ujít pouze druhý vůz týmu CEFC Manor, jinak dorazí všichni. V kategorii LMP1 se sejdou tovární prototypy Porsche a Toyota a pátým členem bude soukromý tým ByKolles s modelem ENSO CLM P1/01 s motorem Nissan. Dohromady tak bude k vidění pět prototypů LMP1.
V LMP2 bude na Monze devítičlenná skupinka, což je o jednoho účastníka méně než v nadcházející sezóně. Dvoučlenný Manor totiž do Itálie přiveze pouze jeden prototyp ORECA 07 namísto dvou. Právě francouzský výrobce ORECA bude mít v šampionátu prakticky monopolní postavení. Všechny týmy využívají novou generaci jménem ORECA a to platí i v případě stáje Signatech Alpine, která ovšem používá označení vozu Alpine A470.
Vedle Manoru a dvou prototypů od Alpine se v Monze ukážou týmy G-Drive a TDS. Po dvou autech budou mít Rebellion a Jackie Chan DC Racing.
Kategorie GTE-Pro továrních týmů bude kompletní. Pod bannerem AF Corse uvidíme dvojici vozů Ferrari 488, z Británie dorazí Fordy GT a modely Aston Martin Vantage a premiéra ve WEC čeká na nové Porsche 911 s motorem uprostřed.
Stejně jako LMP1 bude obsazená kategorie GTE-Am. Dva loňské modely Ferrari 488 nasadí týmy Spirit of Race a Clearwater Racing, Porsche se ukáže v barvách Dempsey-Proton Racing a Gulf Racing a chybět nebude stálice této kategorie – Aston Martin.
Takzvaný prolog bude volně dostupný pro diváky.
Listina přihlášených najdete ZDE
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?