V roce 2021 zahájí DTM novou éru. Místo automobilů první třídy se používají vozidla GT3. Místo dvou výrobců jich bude nejméně pět. Koronavirová pandemie však otřásá i kalendářem DTM. Start celé série Mezinárodního mistrovství Německa cestovních vozů musel být posunut o téměř měsíc. DTM ruší zahajovací závod v Rusku a zkracuje kalendář. Éra GT3 by měla začít 19. června 2021 v Monze.
Sezóna měla začít 29. května závodem na Igora Drive v Petrohradě. Ale ruský závod byl zrušen, kalendář se zmenšil z devíti událostí a 18 závodů na osm a 16 závodů. Start se nyní uskuteční 19. června na italském vysokorychlostním okruhu v Monze.
Zbytek kalendáře DTM zůstává nedotčen.
Kalendář DTM 2021
19.-20. červen 2021 Monza 3.- 4 červenec 2021 Norisring 24.-25. července 2021 Lausitzring
7.-8. srpna 2021 Zolder 21.-22. srpna 2021 Nürburgring 4. - 5. září 2021 Red Bull Ring 18.-19. září 2021 Assen 2. - 3 říjen 2021 Hockenheim
Zatím bylo potvrzeno také pět závodních týmů: Tým Rosberg Championship je zpět, stejně jako Abt Sportsline. Zatímco Abt bude i nadále spolupracovat s Audi a bude používat dva vozy Audi R8 LMS Evo (5,2 litrové V10), stále není jasné, s jakým výrobcem spolupracuje stáj Rosberg.
Již jsou přihlášeny tři nové týmy: exmistr světa Formule 1 Jenson Button přináší do DTM svůj závodní tým Jenson Team Rocket RJN. Bude používat McLaren 720S GT3 (4,0 litrový V6 turbo). Další nováček na startu GruppeM Racing spoléhá na Mercedes AMG GT3 Evo (6,2 litrový atmosférický V8).
Je také jisté, že se DTM zúčastní minimálně dvě Ferrari 488 GT3 (3,9-litrový V8 turbo). Je jasné, že tyto dva vozy bude financovat Red Bull. Za volantem jsou Alexander Albon a Liam Lawson – kteří budou startovat přinejmenším ve všech závodech, které se nepřekrývají se závody Formule 1.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?