V roce 1964 vyrazili manželé Cleadis a Helen Brown se svou dcerou Gail do místního dealerství Ford, kde ji chtěli na oslavu její nové práce na pozici učitelky na třetím stupni půjčit peníze k zakoupení nového vozu, kterým měl být kabriolet.
Tou dobou však prodejce neměl na skladě žádný odpovídající vůz a tak rodinu zavedl do zadní místnosti, kde odkryl pod plachtou ukrytý nový kabriolet Ford Mustang, který neměl ještě následující dva dny nikdo vidět. Gail však na místě složila částku 3 447.50 dolarů, tedy cca 78 000 korun. Po započtení inflace by to však dnes dělalo cca 28 000 dolarů a tedy i cca 635 000 Kč. Díky tomu se však Gail stala vůbec první veřejnou majitelkou Fordu Mustang.
Jak Gail vypověděla pro Detroit Free Press „Vyrazili jsme s rodiči pro auto ve středu 15. dubna 1964. Přímo uprostřed týdne. Oni přitom museli pracovat skutečně dlouho." Její otec totiž pracoval jako kuchař a její matka jako servírka v jejich rodinné restauraci.
Dva roky poté se Gail provdala za Toma Wise a přijala jeho příjmení. Její Mustang potom sloužil dalších 15 let jako rodinný automobil, než ho v roce 1979 odstavili do garáže kvůli technickým potížím. Chvíli dokonce uvažovali, že auto nechají sešrotovat, ovšem nakonec v garáži zůstalo až do doby, než Tom odešel do důchodu.
V té době začal Tom hledat na internetu náhradní díly, aby mohl vůz opravit. A během toho ho někdo upozornil, že by mohli být majitelé vůbec prvního prodaného Mustangu. Do té doby byl totiž za nejstarší prodaný kus považován Mustang prodaný 16. května 1964. Rychlý pohled do dokumentů ale odhalil pravdu: Gail byla vlastníkem vůbec prvního prodaného Mustangu.
„Měli jsme všechno," dodává Gail. „Nevěděli jsme, že jde o něco zvláštního, ale schovávali jsme si od automobilu všechny doklady i dokumenty. Tom totiž schovává všechno."
A to je pro Gil a Toma velice dobře, neboť během uplynulých 54 let se z Mustangu stala skutečná legenda, která se opakovaně stala nejprodávanějším sportovním vozem světa a současně nedávno oslavila hranici 10 000 000 vyrobených kusů. Ačkoliv se tedy nejedná o žádnou speciální variantu, cena prvního prodaného Mustangu je skutečně vysoká. Společnost Hagerty ji dohaduje v rozmezí 350 až 450 000 dolarů. tedy 8 až 10.2 milionu korun.
„Je vcelku obtížné stanovit konkrétní cenu u tak unikátního vozu s tak zajímavým příběhem," uvedl Jonathan Klinger, tiskový mluvčí společnosti Hagerty, pro Detroit Free Press.
„Vůz s tak unikátním původem, tedy první prodaný Mustang stále ve vlastnictví prvního vlastníka, se svou cenou může vyšplhat až k desetinásobku obvyklých tržních cen. Skutečné nadšence totiž zajímá i historie vozu a jeho dokumentace. A to, že první prodaný Mustang je v rukou stále prvních majitelů, kteří k němu vlastní i dokumenty, je skutečně úchvatné," dodal Klinger.