Prvé pole Briscoa v kariére IRL

Briscoe, Ryan
Briscoe, Ryan, foto: Target Chip Ganassi Racing
Jozef Smrtník 28. srpna 2005 09:30
Sdílej:

Na klasickom okruhu v Sonome sa najlepšie darilo nováčikovi Ryanovi. Tomáš Enge štartuje štvrtý!!!

Okruh Infineon Raceway bol v sobotu svedkom prepadu faforitov a naopak svoje kvality predviedli piloti, ktorí nie sú špecialisti iba na ovály.

Jazdci mali vrámci kvalifikácie dovolené iba jediné merané kolo na mestskom okruhu s dvanástimi zákrutami. Prvá šestica potom dostala k dispozícii ďalších desať minút jazdy. Priebežný líder šampionátu Dan Wheldon sa do spomínanej šestice nedostal iba so stratou jednej desatiny sekundy.

23-ročný nováčik Ryan Briscoe si aj napriek bonusovým desiatim minútam ich súperov upevnil vedenie v kvalifikácii. Tomášovi Engemu sa takisto dobre darilo a skončil v druhej rade na štvrtom mieste. Veríme, že uplatní svoje znalosti z bežných okruhov a udrží sa konečne v prvej päťke po prechode šachovnicovou zástavou. Druhé miesto si vybojoval Helio Castroneves nasledovaný Tony Kanaanom.

Najsledovanejšia osoba šampionátu Danica Patrick je známa dobrými výsledkami z kvalifikácií, ale tentokrát bude štartovať až zo šesnásteho miesta. Určité nádeje sa očakávali od novonasadeného expilota F1 Giorgia Pantana a tímového kolegu Ryana Briscoa v tíme Target Chip Ganassi Racing. Umiestnil sa na trinástom mieste.

Preteky sa začínajú dnes večer a prenos bude možné sledovať o 21:35 na programe Galaxie Sport.

Foto: Target Chip Ganassi Racing

Výsledky kvalifikácie

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.