Skvělý finiš předvedli jezdci týmu Andretti Green Racing v posledních kolech závodu na ovále Kansas Speedway.
Nakonec o asi jen o necelou délku předního křídla se neskrývaně radoval úřadující šampión IndyCar Series z loňského roku Tony Kanaan, když o toto křídlo na druhé pozici nechal Dana Wheldona, jenž odtáhnul závodní pole v závěru závodu ve vedení.
Konečný rozdíl v cíli mezi oběma týmovými kolegy činil 0,0120s. Tony Kanaan naposledy zvítězil na ovále v Nashville Superspeedway, kde loni zvítězil v červenci.
Letos na své první vítězství čekal sedm závodů. Toto vítězství se zapsalo do historie seriálu jako šesté nejtěsnější. Vitor Meira, jenž loni bojoval o vítězství s Buddym Ricem skončil letos třetí.
Danica patrick, jenž vedla startovní pole ve vedení po startu, nakonec skončila až devátá a byla toho docela dost zklamaná. Asi měla navíc, ale selhala týmová strategie. Ale příjemné bylo, že vyhrála Pole position, a to bylo již podruhé v historii, když žena startovala z 1. pozice.
Tomáš Enge se po celou dobu závodu pohyboval od 5. do 10. pozice, což bylo velmi příjemné. V závěru před posledním tankováním mu mechanici vyměnili i kola, což byla chyba, protože pravé přední kolo nešlo lehce vyměnit. Opět smůla, protože tím ztratil hodně pozic a po návratu na trať sice nějaké pozice získal, ale v cíli se musel spokojit na 11. pozici. Je ale dobré vědět, že dva závody po sobě Tomáš dokázal držet krok s těmi nejrychlejšími jezdci a pořádně pohrozit i ve vedoucí skupině jezdců.
Další závod se jede 16. července 2005 na ovále v Nashvillu.
Foto: IndyCar Media
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.
Následující měsíc nám bude dělat společnost prostorné SUV od francouzské značky DS Automobiles, která si potrpí na unikátní design, kvalitní interiéry a jedinečnost. S DS7 jsme již měli dvakrát tu čest, ovšem jednalo se vždy o vrcholná provedení s cenovkou kolem dvou milionů. DS na „sedmičku“ aktuálně nabízí zvýhodněnou verzi Edition France, kterou pořídíte za 950 tisíc, což je ve srovnání s konkurenty fantastická cena. Má to nějaký háček?
Automobilka Tesla oznámila svolávací akci téměř všech dosud vyrobených vozů Cybertruck – bezmála 50 tisíc kusů musí zpět kvůli závadě na karoserii. Ve stejném čase ale firma čelí i narůstajícímu napětí mimo výrobní linky. Po celých Spojených státech se množí útoky na prodejny i zákazníky Tesly, které jsou motivovány nelibostí vůči veřejnému vystupování Elona Muska.
Renault je na trhu známý pro spolehlivá a kvalitně postavená auta, ale do světa superaut nikdy výrazně nepronikl. Když tedy francouzská automobilka tvrdí, že jedno vytvořila, vzbuzuje to oprávněnou zvědavost.
Legendární moderátorská trojice Clarkson, May a Hammond se znovu objeví na obrazovkách v nové show, která naváže na jejich ikonická motoristická dobrodružství.
Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.
Před dvanácti lety Mercedes-Benz poprvé představil model CLA a zájem o něj nepolevuje. Nyní automobilka odhalila třetí generaci, která posouvá hranice technologie a designu na zcela novou úroveň.
Xiaomi začalo dodávat svůj elektrický sporťák SU7 Ultra prvním zákazníkům, ale místo oslav řeší nečekané problémy. Spekulanti okamžitě rozjeli přeprodej za vyšší ceny a zloději se zaměřili na luxusní zlaté logo, které mizí z vozů a končí v online aukcích.
Čas letí jako voda a od premiéry první verze GR Yarisu v Tokiu uběhlo v lednu už 5 let. Proto na počátku roku 2024 nastal čas představit první modernizaci, která měla za cíl odstranit neduhy a celkově vůz posunout ještě úroveň výš. Jak se to povedlo?
Čínská automobilka BYD pracuje na své expanzi v Německu a přivádí na trh kompaktní SUV Atto 2. Zároveň plánuje výrazné posílení své dealerské sítě ještě před koncem roku.