Ředitel oddělení motosportu společnosti Group Lotus Claudio Berro uvedl pro britský magazín Motorsport News, že návrat jména Lotus do série IndyCar je reálným cílem.
Berro hovořil o spojení s již existujícím týmem, což by značně ulehčilo vstup Lotusu do IndyCar. Americký trh je pro Lotus nesmírně důležitý a IndyCar je jednou z mála cest, jak se za oceánem prostřednictvím motosportu prosadit.
„Program IndyCar je velkým projektem, je nutné se spojit s existujícím týmem, je to nejsnadnější způsob,“ uvedl Berro. „Máme jen pár týdnů, start nové sezóny se blíží.“
„Nemáme problém s tím, že by nás poháněl motor Honda. Závod Indy 500 je ikonou motosportu pro a Lotus by to byla dobrá prezentace,“ zakončil Berro, jenž tak naznačil možnost zadních vrátek, jinak řečeno, účast pouze na Indianapolis 500.
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.