Pantano čaruje v Turecku

Pantano, Giorgio
Pantano, Giorgio, foto: www.gp2series.com
Daniel Šupa 9. května 2008 21:03
Sdílej:

TURECKO - KVALIFIKACE; Giorgio Pantano z týmu Racing Engineering potvrdil výbornou formu z ranního tréninku a jasným způsobem získal i nejvýhodnější startovní pozici v zítřejším prvním závodě. Do první řady se s ním postaví Zuber, druhá patří navrátivšímu se Carrollovi a Grosjeanovi.

S hrozícím deštěm nikdo v boxech nečekal, nicméně déšť na pouštní okruh nedorazil. S postupem času se pak podmínky na okruhu zlepšovaly a nejlepší časy zajížděli jezdci v závěru vymezeného času.

Pantano vedl tabulku skvělým časem, kterému se soupeři pouze přibližovali. Rozhodující bylo pak poslední Italovo kolo, kdy svoje maximum ještě zlepšil.

Kvalifikace nepřinesla jen zajímavou bitvu o nejlepší čas, ale i těžkou havárii Valsecchiho a problémy řady dalších pilotů, mezi které se zařadil Kobayashi i nadějně rychlý Maldonado z týmu Piquet Sports. Pátý čas získal Senna, šestý zmíněný Maldonado.

Témata:
Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.