Rakušan Andreas Zuber se připravuje ke své již třetí sezoně v šampionátu GP2 a má nejvyšší čas, aby se prosadil. K boji o titul si vybral stáj Minardi Piquet Sports, která na něj udělala při podzimních testech největší dojem.
Zuber patří mezi rakouské naděje, které by mohly navázat na éru Nikiho Laudy a Gerharda Bergera. Po nadějné debutové sezoně v GP2 s týmem Trident se však loni vedle Glocka v iSport neprosadil a stáj na Rakušana v sezoně 2008 nevsadila. Znamená tato skutečnost počátek sestupu?
Zuber, jenž loni testoval jako součást juniorského programu Hondy monopost F1 něco takového odmítá a nadále věří ve své mistrovské ambice a postup do formule 1.
„S Minardi Piquet Sports jsem testoval na podzim spolu s dalšími třemi týmy a jejich vůz byl naprosto perfektní. V minulém roce měli úžasnou spolehlivost a jsem přesvědčen, že máme vše potřebné k boji o titul."
Rakušan má na svém kontě dvě vítězství, ale loni skončil v hodnocení jezdců devátý, zatímco jeho týmový kolega Glock slavil titul šampiona...
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?