Líder šampionátu nestačil ani na pódium

bourdais, sébastien
bourdais, sébastien, foto: Newman/Haas/Langin Racing
Jozef Smrtník 31. července 2007 07:06
Sdílej:

Po prvej zákrute to v San Jose vyzeralo, že preteky majú opäť jasný priebeh a že z víťazného monopostu s logom McDonald's vystúpi francúzsky pretekár.

Nasledovala však druhá zákruta a jazdecká chyba, ktorá poznačila výsledok Sebastiena Bourdaisa natoľko, že výborné tempo pilotov na čele nedokázal ohnať a musel sa napokon uspokojiť s piatým miestom. Jediným pozitívom je pre Sebastiena bodový zisk, ktorý ho stále udržuje vo vedení pred víťazom pretekov Robertom Doornbossom.

"Pre tím to bol nepríjemný deň," povedal Bourdais po pretekoch. "Urobil som chybu pod žltou fázou. v skutočnosti som chyboval už keď som sa dostal pred Justina po dobrom štarte. Brzdil som vo vnútornej strane vlásenky a nevyšla mi tak druhá zákruta, kde som bol príliš široký. Následne počas žltej som bol trochu chamtivý. Skúsil som nabrať vboxoch viac paliva a skúsil som zaradiť vo vlásenke siedmy stupeň na nízkych otáčkach, ale keď som uvolnil spojku, auto zhaslo."

Foto: Newman/Haas/Langin Racing

Stalo se
Novinky ze světa EV
Namísto hatchbacku už spíše crossover.

Škoda Favorit se vrací. Jako povedený elektrický crossover. Retro design míří do budoucnosti

Škoda Auto představila futuristickou vizi legendárního modelu Favorit. Kultovní hatchback z konce osmdesátých let se v nové studii mění na elektrický crossover, který spojuje retro prvky s aktuálními designovými trendy. Projekt vznikl z iniciativy designérů Ljudmila Slavova a Davida Stingla.

Novinky ze světa EV
Nissan Micra (2025)

Nový Nissan Micra? Zmatený klon Renaultu 5, který propadl v designu i smyslu

Nissan se s novou Microu vydal cestou nejmenšího odporu – převzal Renault 5 E-Tech a přemaloval ho. Výsledek? Elektromobil bez vlastní identity, který selhává v designu i konkurenceschopnosti. Japonci vsadili na špatného koně a přidali vlastní chyby.

Zajímavosti
on-line prodej

Kupujete ojeté auto? Těmto 7 pastem se vyhněte, jinak zapláčete

Ročně se v Česku prodá na 650 000 ojetých aut. Může se proto zdát, že koupit si ojeté auto není žádný problém. Velký výběr ovšem ještě není zárukou kvality. Nemalé množství prodávaných ojetin skrývá před kupujícím svou historii. K tomu, aby se nechali vlákat do pasti, napomáhá i řada častých chyb, které zájemci při výběru vozu dělají. Které to jsou a čemu se vyhnout? 

Zajímavosti
Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Ochrana motorky při pádu: Proč jsou chrániče páček nezbytnou výbavou nejen pro offroad

Každý motorkář, ať už jezdí po městě, okreskách nebo v lehkém terénu, ví, jak snadno může dojít k nečekanému pádu. Někdy stačí kluzká vozovka, jinak postavený stojan nebo prosté zaváhání při manipulaci na místě. A právě v těchto situacích často dochází k poškození některé z nejcitlivějších částí – ovládacích páček.