SILVERSTONE, 1.PRETEKY: Andreas Zuber dokázal zúročiť svoj včerajší úspech a napriek tlaku domáceho Conwaya vyhrať prvé preteky pretekárskeho víkendu.
Po zhasnutí červených svetiel sa pilotovi tímu iSport podarilo v prvej zákrute udržať svoju prvú pozíciu pred Mikom Conwayom. O niečo horšie dopadol Giorgio Pantano, ktorý stratil po penalizácii za uliatý štart. Kazuki Nakajima svoju výbornú štatovnú pozíciu po zbabranom štarte stratil v prospech Timo Glocka a ďalšieho domáceho pilota Adama Carrolla.
Andreas Zuber si prvenstvo držal celý čas až do cieľa, avšak Mike Conway dýchal rakúskemu súperovi celý čas na chrbát a takmer sa mu podarilo po zastávkach v boxoch získať vedenie. Zuber sa po svojej povinnej zastávke zaradil tesne pre pilota tímu Super Nova.
Napriek zlému štartu sa posledné pódiové umiestnenie predsa len ušlo Nakajimovi. Na treťom mieste spočiatku jazdil Timo Glock, ale porucha na monoposte ho vyradila z ďalšieho priebehu, čo pre Nemca znamená opäť neúspešný víkend. Jeho miesto následne obsadil domáci pilot Adam Carroll nasledovaný Nakajimom. Domáce publikum sa však darmo radovalo z dvoch britských vlajok nad pódiom. Carroll bol počas svojej zastávky v boxoch až príliš rýchly, takže následná penalizácia znamenala pre pilota tímu FMS International stratu troch miest.
Do zajtrajších pretekov sa postavia do prvej rady Roldan Rodriguez spoločne s Pastorom Maldonadom.
Foto: www.gp2series.com
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?