Motegi: Kanaan vítězem, Wheldon v čele

Kanaan, Tony
Kanaan, Tony, foto: IndyCar Media
Daniel Šupa 21. dubna 2007 10:19
Sdílej:

MOTEGI - ZÁVOD; Pilot stáje Andretti Green vybojoval těsné vítězství v dvousetkolovém závodě v japonském Motegi. V cíli překonal o necelých pět desetin vteřiny Dana Wheldona ze stáje Ganassi, kterému ale patří po třech letošních závodech vedoucí pozice v hodnocení jezdců.

O vítězství rozhodlo rychlejší krátké dotankování paliva v případě mechaniků AGR deset kol před koncem závodu, které absolvoval chvíli předtím i do té doby vedoucí Wheldon. Brit byl na čele po většinu z 200 kol.

Pole tak vedli Hornish a Dixon, ale oba museli pro palivo následně také. Finiš mezi vedoucím Kanaanem a útočícím Wheldonem na cílové čáře již pořadí nezměnil. Brazilec získal první vítězství na 1,5 míle dlouhém oválu od června 2005, tehdy triumfoval v Kansasu.

Výborně se závod povedl třetímu Franchittimu, jenž měl jinou strategii a nechybělo mnoho, aby s ní vzal svým soupeřům stupínek nejvyšší. Čtvrtý v cíli skončil Dixon, který vydržel na dráze před závěrečnou zastávkou pro palivo nejdéle, pátý pak Hornish, jehož však zbrzdily potíže při odjezdu z boxů. Jednu ze žlutých fází způsobil favorizovaný Marco Andretti, Američan rozbil vůz o betonové zdi ve 134 kole.

Šampionát vede Wheldon před Kanaanen, Dixonem a Castronevesem. Celkové pořadí můžete shlédnout zde.

Témata:
Stalo se
Elektro
Audi Q5 představuje verze e-hybrid SUV a Sportback

Nové Audi Q5 e-hybrid: Rodina se rozšiřuje o plug-in verzi. Koupíte ho už pod 1,7 milionů

Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).

Testy aut
DS3 Performance Line Hybrid

DS3 Performance Line Hybrid – stylovka do města, která mi nesluší

Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?

Novinky
Kia Sportage (2026)

Kia Sportage (2026): Láká na facelift s Netflixem, hlasovým ovládáním a hybridem s předním náhonem

Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.

Novinky
BMW Speedtop

BMW Speedtop (2025) bere dech. Toto krásné kombi půjde skutečně do výroby

BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.