Spoluzakladateľ v súčastnosti najsilnejšieho tímu Newman-Haas Racing bude dnes večer dekorovaný v San Antoniu za svoj doterajší prístup k motoršportu.
V týchto dňoch prebieha v San Antoniu národné zhromaždenie Športového Automobilového klubu Ameriky (SCCA) na Crowne Plaza Riverwalk. Jedným z hlavných programov je aj prijatie osobnosti do dvorany slávy amerického motoršportu. Tohto ocenenia sa dnes dožije 76-ročný americký rodák Carl Haas, ktorého poznáme najmä v súvislosti s tímom, za ktorý v posledných sezónach jazdí už trojnásobný šampión Sebastien Bourdais.
"Je pre mňa veľkou cťou byť uznávaný od SCCA," povedal Haas po tom, čo sa dozvedel o jeho večernom vyhlásení. "S organizáciou sa poznám od doby, kedy som začínal pretekať a vďaka SCCA som mal možnosť sa spoznať s takými osobnosťami, ako Jackie Stewart, Jacky Icks, Paul Newman, Roger Penske a Maria a Michael Andretti a s mnohými ďalšími. Spolupráca s SCCA mi pomohla dosiahnúť mnoho úspechov vo viacerých odvetviach motoršportu, za čo sa im chcem poďakovať."
Carl Haas zažil svoj debut na trati v podobe jazdca už v roku 1953, ale jeho pretekanie sa skončilo ešte pred rokom 1960. Haas pochopil, že jeho talent je najmä v obchodovaní a riadení, takže sa následne stal dôležitým dodávateľom pre výrobcov šasi Elva a neskôr pre Lola a výrobcu prevodoviek Hewland. Počas pôsobenia vybudoval viacero úspešných pretekárskych tímov v rôznych kategóriach. Jeho posledným a zatiaľ najúspešnejším tímom je v Champ Car tím Newman-Haas Racing, ktorý spoluvlastní so známam hollywoodskym hercom Paulom Newmanom.
Foto: Photo by Michael Levitt, USA LAT Photographic
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.
Sezona kabrioletů je tu, a proto jsme vzali do recenze tohoto ledního „medvěda“, který vypadá jako ideální auto na pohodové výlety s celou rodinou – nabízí totiž 4 místa k sezení, přičemž zadní sedadla nejsou jen pro děti či jedince s amputovanými končetinami. Je dostatečně komfortní, aby si posádka užila pohodu na palubě?