Sam Hornish, trojnásobný šampión koketuje s myšlenkou přestupu do závodů NASCAR. Ovšem zda-li ukončí kariéru formulového jezdce a usedne za ohromný volant stock carů ještě zdaleka není jisté.
Na zbytek roku 2006 má slíbené dva závody Busch series, samozřejmě u týmu Penske Racing. Ve Phoenixu a Homesteadu pojede s vozem Dodge #39. „Jsem nadšený, že mi Penske Racing dal příležitost řídit vůz Busch. Mluvili jsme o tom několik let a rozhodli se, že jakmile přijde čas, uděláme to,“ řekl Hornish, který v Phoenixu a Homesteadu nasbíral pět vítězství v sérii IRL.
Nicméně prioritou nadále zůstává IRL. „Počkáme a uvidíme jak to půjde,“ reagoval Horsnish na otázku ohledně nadcházející sezóny. V té totiž bude maximálně vytížen. Kromě účinkování v IndyCar o každém volném víkendu pojede Busch series.
„Nemám žádný konkrétní důvod, proč to dělám. Mimo toho, že chci vědět, zda to dokážu. Na druhé straně se budeme stále na IndyCar 100% soustředit ,“ řekl Hornish. Otázkou zůstává, jestli mu bude nový trend klasických okruhů v IRL vyhovovat. Hornish je výborným pilotem na oválech, ale v zatáčkách doprava poněkud ztrácí.
Foto: IRL
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?