Velká Británie - kvalifikace; Přestože byl v dnešní kvalifikaci nejrychlejší Brazilec Nelson Piquet, z pole position bude do zítřejšího delšího závodu startovat domácí jezdec Adam Carroll.
Ve volném dopoledním tréninku ukázal svoji rychlost suverén úvodu sezony Nelson Piquet. Po problémech v úvodu kvalifikace a pilné práci mechaniků zajel pak vynikající čas také odpoledne. Jeho 1:29,029 bylo o 75 setin vteřiny lepší, než výsledné pole position druhého nejrychlejšího Carrolla. Penalizace za ranní předjíždění pod vyvěšenými žlutými vlajkami však posunula Nelsona nejen na čtvrté místo, ale především za hlavního soupeře v šampionátu Hamiltona.
V Británii došlo ve startovním poli k několika změnám. Z týmu iSport dostal vyhazov Tristan Gommendy, kterého nahradil Timo Glock a ihned se uvedl pátým nejlepším časem. Němec tak uvolnil místo u BCN, na které byl angažován bývalý pilot stáje Giancarla Fisichelly Luca Filippi. O avizovaném záskoku Janiho za Lapierra a Conwaye za Pla jsme vás už informovali. Nutno však přiznat, že od testovacího jezdce stáje Toro Rosso Janiho se čekal lepší než 22. kvalifikační čas.
Foto: www.gp2series.com
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?