Poslední informace ze zákulisí šampionátu přinesla sdělení o dvojnásobném schodku proti tomu, který organizátoři očekávali.
Zástupce zakladatele šejka Maktouma Tony Teixeir měl přiznat ztrátu, která se však ve zdrojích značně rozchází, přesto se asi blíží 200 milionům USD.
Teixeir naznačil chybu v odhadu nákladů na propagaci a přepravu. Se sledovaností a zájmem byl spokojený a co je hlavní, potvrdil stabilitu seriálu díky vstupu bankovních domů.
Foto: Sutton Motorsport Images
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.