Organizátor GP2 Bruno Michel a technický ředitel Didier Perrin prozradili něco více o překvapivě rychlé modernizaci šasi a cílech, které jsou tímto počinem sledovány.
V debutové sezoně si seriál GP2 získal slušnou reputaci a Bruno Michel nehodlá usnout na vavřínech. „Naším cílem od samého začátku příprav bylo, průběžně vůz aktualizovat a tím poskytovat mechanikům a inženýrům závodících týmů nové výzvy.“
V předcházejícím článku zmíněné modernizace vozu Dallara byly podle technického ředitele Didiera Perrina učiněny s cílem zvýšit výkon a spolehlivost. „Zatímco z venku vypadá vůz skoro stejně, uvnitř je celá řada změn. Slicky a lepší brzdy přinesly rychlejší časy. I proto jsme se rozhodli pro redukci přítlaku na zadní nápravě.“
Perrin dodal, že tyto změny přinesly další možnosti v nastavení vozu, který bude nyní podstatně choulostivější ve ideální vyvážení. „V podstatě budou všichni startovat od nuly.“
Foto: www.gp2series.com
Věděli jste, že čtyřkovou Octavii můžete mít s dvoulitrovým benzínovým motorem o výkonu 150 kW a pohonem 4x4? Že ne? Buďte v klidu, v nabídce je tato motorizace poměrně čerstvě, ale dnes ji pořádně proklepneme. Pokud chcete do Octavie kultivovaný benzínový motor a zároveň příjemnou dynamiku, měli byste tento agregát zvážit. Dvoulitr 2,0 TDI o výkonu 110 kW je „traktoroidní“ motor s tupou reakcí na plyn a vedle patnáctistovky 1,5 TSI o stejném výkonu příliš nedává smysl – rozdíl cca jednoho litru ve spotřebě je zanedbatelný. Dnes testovaný benzínový dvoulitr povznesl Octavii na zcela novou úroveň, co ale spotřeba a cena?
Tento oblíbený městský crossover prošel v loňském roce spolu se Scalou drobnou omlazovací kúrou. Dnes se zaměříme na Kamiq a to hned v nejvyšší výbavě Monte Carlo. Proti svým konkurentům boduje vnitřní prostorností, snadným ovládáním a také nízkou spotřebou. Vše má ovšem svou cenu, která v tomto případě není zrovna nízká. Otázka tedy zní, zda-li není lepší volbou Scala, která je ve stejné výbavě a motorizaci levnější.