Závodní okruh v Sebringu v tomto týdnu hostí testování vozů ChampCar, podívejme se co se tam děje.
Přípravy na novou sezónu začali v Sebringu již v pondělí a budou pokračovat prakticky po celý týden. Většina týmů zde zkouší téměř neznámé mladíky, ale za volantem závodních vozů se objevily i zvučná jména jako Bruno Junqueira.
Pondělí bylo ve znamení především návratu výše zmíněného Junqueiry. Ten usedl do kokpitu své formule poprvé od svého zranění v letošním Indianapolis 500. Krátce mu trvalo se znovu zase najít, ale nakonec byl ze všech jezdců v pondělí nejrychlejší. Kromě Newman/Haas se na trati ukázali i týmy Rocketsport, MiJack/Conquest a PKV.
Conquest otestoval trojici mladíků Jan Heylen, Alx Danielsson a Dan Clarke. Za volantem žlutého vozu Rocketsport se objevil talentovaný Ir Richar Lyons a červené vozy PKV vodili po trati Australan Ryan Briscoe a Skot Ryan Dalziel.
V úterý se na okruhu odehrála další premiéra, tentokrát ostře sledovaná, a to když za volant vozu týmu Rocketsport usedla Katherine Legge. Paul Gentilozzi ji tak dal příležitost připravit se na její první test s týmem PKV Racing v nadcházejícíh dnech. V testech za Rocketsports dále pokračoval také Richard Lyons. PKV Racing v úterý testoval Georgia Pantana a pokračoval s Ryanem Dalzielem. Pro tým MiJack/Conquest se k testování vrátili Alx Danielsson a Dan Clarke. Přidal se k ním také letošní šampión série Toyota Atlantic, Charles Zwolsman.
Nejrychlejším na okruhu byla dvojice týmu PKV Racing, Pantano a Dalziel.
Testování bude dále pokračovat, ve středu by se měli ukázat jezdci z Toyota Atlantic série, Zwolsman a Tonis Kasemets. U PKV se očekává dvojice Briscoe a Pantano a zároveň by se také měl na trať vrátit Bruno Junqueira.
Uvidíme, zda se při těchto testech vybere některý z týmů svého budoucího jezdce. Asi nezajímavější je situace u PKV Racing, protože tyto testy jsou považovány za "rozstřel" o místo Jimmyho Vassera. Ten sice neoznámil ukončení kariéry, ale je to víceméně očekáváné.
Foto: Augie Hermenegildo
Škoda Scala je na trhu už několik let a vždy byla mezi svými rivaly tak trochu opomíjenou volbou. Není vnímána tak prestižně, jako třeba Golf a ani není extravagantní jako třeba Peugeot 308, ale přesto bychom si v této kategorii vybrali právě Scalu, proč?
Šéf Škody Auto Klaus Zellmer dnes oznámil zásadní redukci pracovních míst, která postihne zhruba 15 % zaměstnanců automobilky v Česku. To by znamenalo ztrátu téměř 6000 pracovních míst, přičemž největší dopad se očekává na agenturní pracovníky, kteří tvoří asi desetinu celkového počtu. Redukce však zasáhne i kmenové zaměstnance. Uvedl to ekonom Lukáš Kovanda.
Prodej Tesly v Evropě dramaticky klesá – jen minulý měsíc se propadl o polovinu. Za útlumem zájmu nemusí stát jen konkurence, ale i kontroverzní výroky a politická angažovanost samotného Elona Muska, upozorňuje The Guardian.
V poslední kapitole naší recenze hybridního modelu DS 4 si vše hezky shrneme. Nebude chybět ani srovnání s Lexusem UX, který by se dal nazvat hlavním rivalem. V čem je lepší DS, jaké má slabší stránky a který crossover bychom si koupili?
Peugeot se vrací do boje! Tým Peugeot TotalEnergies vstupuje do své třetí sezóny FIA WEC a hned na úvod ho čeká výzva v podobě maratonu 1812 km Kataru.
BMW Group posouvá hranice elektromobility a na Tech Days v Landshutu odhaluje detaily nové generace elektrického pohonu. Inovativní 800voltová technologie slibuje rychlejší nabíjení a vyšší efektivitu, přičemž bude součástí všech modelů připravované řady Neue Klasse. První vozy s revolučním pohonem zamíří do výroby ještě letos v maďarském Debrecínu.
V rámci aktuálního trendu oživování retro ikon se na scénu vrací Yugo, bývalý balkánský bestseller, který si vysloužil kultovní status, ale také označení "nejhorší auto na světě". Nyní se objevily první náčrty nového modelu, který by měl spatřit světlo světa v roce 2027. Tento malý vůz s klasickým spalovacím motorem slibuje návrat legendy.
BMW posouvá hranice elektromobility a dokazuje, že extrémní výkon nemusí znamenat nekontrolovatelnou sílu. Na Auto Shanghai představí koncept „Vision Driving Experience“, který ukáže, jak lze obrovský výkon zkrotit pro maximální jízdní dynamiku.
Kia odhalila první snímky svého nového elektromobilu EV4, který přichází jako součást rozšiřujícího se portfolia značky. Tento model je postaven na pokročilé platformě E-GM a 400voltové architektuře, což by mu mělo zajistit dojezd přes 600 km na jedno nabití. Cena modelu se očekává od 40 000 eur (cca 1 milion korun).
Tesla model Y Juniper byla představena teprve nedávno. Už se ale našla společnost, která si ji vzala do parády a přetvořila ji v tento vytuněný klenot. Jde o společnost CarLab(Hong Kong)Detailing & Customization. Jak se vám líbí?
Porsche čelí oslabujícím prodejům a podnikání v Číně, což vedlo k zahájení programu úspor a investic. Firma zároveň oznámila snížení počtu pracovních míst v regionu Stuttgart jako součást své restrukturalizace. Informoval o tom web Auto motor und sport.
Terramar je zcela novým modelem samostatné automobilky Cupra, která za poslední roky výrazně získává na popularitě. Jedná se o SUV s lehce rozdvojenou osobností – snaží se být ekologicky šetrné a zároveň se tváří jako maniak, který v zatáčkách natrhne zadek kde komu. Odvaha mu obzvláště v této fialové metalíze nechybí, nicméně jak obstojí v naší recenzi ? Vyplatil se risk a nebo jde o propadák?