Měsíc od dohody mezi Elonem Muskem a Komisí pro kontrolu cenných papírů, v rámci které musel Musk uhradit pokutu 20 milionů dolarů a odstoupit z postu předsedy představenstva automobilky Tesla, se konečně dozvídáme jméno jeho nástupce. Tou se stane Robyn Denholm, dlouhodobá členka představenstva Tesly a současná finanční ředitelka největší australské telekomunikační společnosti Telstra.
Podle tiskové zprávy, kterou dnes Tesla zveřejnila na svých stránkách, se chce Denholmová své nově získané pozici naplno věnovat. Po uplynutí šestiměsíčního období proto opustí svou současnou pozici finanční ředitelky v telekomunikační společnosti Telstra. Během tohoto období také dočasně odstoupí ze své pozice ředitelky auditní komise v Tesle.
Pro zajištění co nejplynulejšího přechodu na novou pozici se Elon Musk nabídl, že bude Robyn až do jejího úplného odchodu ze společnosti Telstra pomáhat se vším, co bude na své pozici předsedkyně představenstva Tesly potřebovat.
„Věřím v tuto společnost, věřím v její poslání a těším, že budu moci Elonovi a týmu Tesly pomoci dosáhnout udržitelné ziskovosti a udržovat dlouhodobou hodnotu pro naše akcionáře," uvedla v prohlášení Robyn Denholm.
„Robyn má rozsáhlé zkušenosti jak v oblasti technologií, tak v oblasti automobilového průmyslu. Během posledních čtyř let výrazně přispívala jako člen představenstva k tomu, že jsme se stali ziskovou společností," uvedl Elon Musk v prohlášení. „Těším se, že budeme s Robyn ještě blíže spolupracovat, až budeme pokračovat v urychlení příchodu udržitelné energie."
Pro připomenutí: Elon Musk musel odstoupit ze své pozice v čele představenstva Tesly poté, co byl kvůli svému příspěvku na Twitteru vyšetřován Komisí pro kontrolu cenných papírů (SEC). Podle závěrů jejího vyšetřování se měl Musk dopustit manipulování s cenou akcií, když ve svém příspěvku uvedl, že zvažuje převod společnosti do soukromého vlastnictví a výkup akcií za 420 dolarů/kus.
V rámci mimosoudního vyrovnání pak musel Musk zaplatit pokutu 20 milionů dolarů a do 45 dnů odstoupit ze své pozice předsedy představenstva, na kterou nesmí následující 3 roky kandidovat. Tesla navíc musí zajistit, že svými příspěvky na Twitteru nebude znovu ovlivňovat její hodnotu či podnikání. Pozici generálního ředitele automobilky si však Elon Musk (naštěstí pro celou automobilku) udržel.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, která na semaforu sice potrápila kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.