Sportovní vozy s nejrychlejší ztrátou hodnoty? Po pěti letech ztrácí až 60 %

mao / AutoRoad.cz, 17. října 2018, 16:52 Google+

Pokud se člověk rozhodne investovat do nového sportovního vozu, nesmí mít hluboko do kapsy. Pokud nepočítáme samotnou cenu, stále je potřeba myslet na vyšší spotřebu a nákladnější servis, který obvykle probíhá v kratších intervalech. Další rána pro peněženku ale může přijít během prodeje, neboť ztráta hodnoty probíhá u některých model až nepříjemně rychle.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Mercedes-AMG SL 65

Mercedes-AMG SL 65 | foto: wheelsage.org

Sdílejte článek

Společnost iSeeCars.com, provozovatel vyhledávače ojetých vozidel a současně společnost zabývající se průzkumy trhu, vydala zajímavou studii, ve které odhaduje ztrátu hodnoty sportovních vozidel během pěti let od jejich koupě. A výsledky jsou poměrně nepříjemné zvláště pro německé automobilky.

Studie zahrnovala všechny typy sportovních vozidel, od speciálů pro zaryté nadšence, přes americké muscle cars, ostré hatchbacky, nadupaná SUV a další kousky. Data použitá pro studii vycházela ze 4.3 milionů vozů nabízených na prodej, díky čemuž měli vědci dostatek informací k tomu, aby mohli vypočítat, s jakou ztrátou hodnoty by měli zákazníci počítat u nových sportovních aut během jejich prodeje za pět let.

Následujících pět vozidel bylo vyhodnoceno jako modely s největší očekávatelnou (jedná se o odhady) ztrátou hodnoty během následujících pěti let. Pro upřesnění ale dodáváme, že vědci pracovali s modelem na americkém trhu, který se od ostatních trhů může lišit. Pro srovnání je navíc uvedeno, že průměrná ztráta hodnoty sportovního vozu ve sledovaném období byla spočítána na cca 46.6 procenta.

img-responsive

Audi S5 Sportback | foto: wheelsage.org

5. Audi S5, ztráta 59.4 %

Audi S5 je velice elegantním sportovním vozem, pod jehož kapotou se ukrývá 3.0 litrový motor V6 o výkonu 354 koní, který díky přenosu výkonu na všechny kola dokáže akcelerovat z 0 na 96 km/h za 4.5 sekundy. Jeho pozitiva jsou tedy jasná, ovšem při jeho ceně (na americkém trhu) 54 400 dolarů (cca 1.2 mil. Kč)  to znamená, že majitel během pěti let přijde o cca 33 000 dolarů (cca 739 tis. Kč).

img-responsive

Audi S6 | foto: Audi

4. Audi S6, ztráta 59.5 %

Audi S6 nabízí oproti předchozímu modelu více prostoru, více výkonu a také nepatrně rychlejší ztrátu hodnoty.Vůz, pod jehož kapotou se ukrývá vidlicový osmiválec o výkonu 450 koní, začíná někde okolo 70 000 dolarů (1.56 mil. Kč), ovšem ztráta 59.5 % hodnoty během 5 let znamená, že majitel ztratí přes 40 000 dolarů (895 tis. Kč).

img-responsive

Maserati GranTurismo Sport Special Edition (2017) | foto: Maserati

3. Maserati GranTurismo, ztráta 60.5 %

Maserati GranTurismo je naprosto nepřehlédnutelný stroj, jehož největším pokladem je pravděpodobně jeho 4.7 litrový motor V8, který vznikal pod taktovkou Ferrari. Majitelé tohoto skvostu však musí počítat s tím, že při ceně od 132 975 dolarů (2.97 mil. Kč) jim za pět lez zmizí ve větru okolo 80 000 dolarů (1.79 mil. Kč).

img-responsive

Nové BMW M5 Competition | foto: BMW

2. BMW M5, ztráta 61.8 %

Ráno odvézt děti do školy, přes poledne pálit pneumatiky na okruhu a cestou domů se stavit pro týdenní nákup. To všechno zvládne nové BMW M5 naprosto hravě. Majitelé, kteří ale budou pálit jeho pneumatiky, by si měli uvědomit, že zhruba podobnou rychlostí se pálí jejich finance. Při pořizovací ceně okolo 102 700 dolarů (2.3 mil. Kč) totiž majitelé mohou ztratit za pět let téměř 62 500 dolarů (1.39 mil. Kč), jak uvádí The Drive.

img-responsive

Mercedes-Benz SL | foto: Mercedes-Benz

1. Mercedes-Benz SL, ztráta 62.2 %

Naprosto nejlepším strojem na pálení peněz by však podle výzkumu měl být Mercedes-Benz SL. Při základní ceně za základní ceně 89 150 dolarů (1.99 mil. Kč) za model SL 450 je potřeba počítat s tím, že za pět let bude hodnota o 55 000 dolarů (1.23 mil. Kč) menší.

Někoho by možná napadlo, že v takovém případě bude nejlepší připlatit si za vrchol nabídky v podobně modelů SL63 AMG nebo SL 65 AMG, ovšem ani zde by situace neměla být o moc příznivější. Podle the Drive, jež se odkazuje na průzkum iSeeCars, je totiž pokles hodnoty jen nepatrně nižší - 60.4 % během pěti let.

Tím jsme probrali to méně příjemné, ovšem teď se podívejme na věc z druhé strany tabulky: Který sportovní automobil by mohl zaznamenat nejnižší pokles hodnoty?

1. 35.9 %: Subaru WRX

2. 43.3 %: Volkswagen Golf R

3. 44.6 %: Chevrolet Corvette

4. 45.2 %: Subaru BRZ

5. 45.4 %: Dodge Challenger

Google+ Vytisknout

Diskuze: Sportovní vozy s nejrychlejší ztrátou hodnoty? Po pěti letech ztrácí až 60 %

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Skici vozu Škoda Vision iV

Škoda chystá i dostupný malý elektromobil, na jeho vývoji už se pracuje

Top Gear srovnal hybridní Hondu NSX s tradičními ostrými německými sedany

VIDEO: Hybridní japonský sporťák vs. ostré německé sedany? Top Gear uspořádal souboj generací

Areál BMW v Mnichově

Chcete navštívit BMW Museum zdarma? Víme, na kdy si výlet naplánovat

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire zatím nemá motor ani interiér, dokončeno bude až za 2.5 roku

V březnu 2015 odstartovala současná, třetí generace, která nyní dosáhla mety 500 000 vyrobených vozů. Celkem dosud vzniklo více než 1,25 milionu vozů Škoda Superb všech generací

Škoda již vyrobila 500 000 nových Superbů, tradice modelu sahá až do roku 1934

Porsche Cayenne Coupe

Porsche Cayenne Coupe: Stylové, výkonné a technologiemi nabité SUV

reklama
reklama

Doporučujeme

Carsharing Uniqway zahajuje provoz. Studenti a pedagogové si mohou v Praze pronajmout jeden z 15 vozů Škoda Fabia Style

Škoda spouští carsharing Uniqway, celoevropsky jedinečnou koncepci sdílení…

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Luxus v ruském stylu? Takhle vypadá vojenský speciál přestavěný na luxusní SUV

  2. Legální podvod? Takto se automobilky snaží využít mezery v zákonech ve svůj prospěch

  3. Volkswagen potichu odhalil nové logo, téměř nikdo si ho ale nevšiml

  4. Nejdražší auto světa byla jen replika? Úchvatné Bugatti usvědčilo video z konce výstavy

  5. Nejvhodnější nové vozy v jednotlivých segmentech vybrala hvězda Top Gear

  6. Nová Škoda Octavia dorazí ještě letos, oslaví tak 60. výročí modelu

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud