K poskytování služeb, cílení reklam a analýze návštěvnosti využíváme soubory cookie. Používáním webu s tímto vyjadřujete souhlas. Další informace

Tesla pokořila další smutný rekord, konec roku 2017 přinesl rekordní ztráty

-mao / AutoRoad.cz, 8. února 2018, 10:08 Google+

Elon Musk nám sice sliboval, že Tesla bude během prosince vyrábět 20 000 kusů Modelu 3 měsíčně, nicméně s koncem roku vyplulo na povrch, že za celé třetí čtvrtletí roku 2017 bylo vyrobenou pouze 2 400 kusů tohoto dostupného elektromobilu. Že se tedy Tesla ze své ztrátovosti nedostane bylo jasné, ovšem nikdo nejspíš netušil, jak kritický konec roku pro tuto automobilku bude.

Počet komentářů:  0 komentářů Napište svůj názor
Tesla Model 3

Tesla Model 3 | foto: Tesla Motors

Sdílejte článek

Co tedy odhalily ekonomické výsledky společnosti Tesla za poslední čtvrtletí roku 2017? Dobrou zprávou je, že společnosti se podařilo zvýšit meziroční příjmy o 1 miliardu dolarů na 3.29 miliardy dolarů, ovšem čtvrtletí ztráty dosáhly 675.4 milionu dolarů.

Kvůli neustálým investicím do budování továrny, rozšiřování produkčních kapacit a vývoji nových modelů je Tesla ve ztrátě na konci každého čtvrtletí, nicméně tentokrát se jedná o smutný rekord. Celkově pak společnost vykázala roční ztrátu 1.96 miliardy dolarů.

Magazín Forbes však poukázal na zajímavý způsob, jak se Tesle daří přivydělávat si bokem. Prodej jejich "ZEV" ekologických poukázek je dobře známá praktika, na které Tesla v roce 2016 vydělala cca 20 milionů dolarů. V roce minulém se však Tesla jen na poukázkách podařilo vydělat 179 milionů dolarů. Další nárůst financí pak představují příjmy ze záloh, které zákazníci skládají. Zde příjmy stouply z 663 milionů dolarů na 858 milionů dolarů.

V dopise adresovaném Investorům Tesla oznámila, že z původních plánů na rychlý rozjezd výroby elektromobilů Tesla Model 3 musela slevit a nyní plánuje dosažení týdenní produkce 2500 kusů do konce prvního čtvrtletí a 5000 kusů týdně do konce druhého čtvrtletí roku 2018. Tesla ve stejném dopise dodává, že nyní je připravena a odhodlána dosáhnout plánované výroby, nicméně předešlá vysoká očekávání poukazují na skutečnost, jak těžké je činit jakékoliv odhady v tomto sektoru.

Magazín Forbes také uvádí, že Tesla svým investorům slibuje "přelomový rok 2018". Díky nárůstu produkce Modelu 3 i dalších energetických produktů a omezování nákladů by tak v průběhu roku mělo konečně dojít k udržitelným ekonomicky pozitivním výsledkům.

Navzdory pozitivním vyhlídkám pro rok 2018 je však potřeba být stále nohama na zemi. Tesla sice slibuje co nejrychlejší odstranění všech zádrhelů ve výrobě Modelu 3, nicméně svět stále neví, co je vlastně způsobilo. A dokud se Tesle nepovede výrobu Modelu 3 nastartovat jak bylo původně v plánu, je jistá skepse stále na místě.

Google+ Vytisknout

Diskuze: Tesla pokořila další smutný rekord, konec roku 2017 přinesl rekordní ztráty

Přidejte svůj názor

Počet komentářů: 0, Buďte první Vložte komentář

Související články

Doporučujeme

Další články

Aktuálně

Toyota Camry

Toyota Camry se vrací do Evropy, pod kapotou nabídne sofistikovaný hybrid

Vizualizace Gigafactory automobilky Tesla Motors v americké Nevadě.

Obří továrna Tesly v Česku? Musk prozradil nové informace

Volkswagen I.D. R Pikes Peak

Elektrický Volkswagen je připraven lámat rekordy, kvalifikaci vyhrál o 11 sekund!

Na trhu nových i ojetých automobilů se dá najít celá řada zajímavých kabrioletů i roadsterů. Většina potěší hlavně při klidné jízdě, hrstka z nich má však i sportovní nadání

Na co se připravit před koupí kabrioletu?

ilustrační foto

Komu nejvíc škodí výfukové zplodiny? Nejzranitelnější jsou ti nejmenší

Hybridní vozy už parkují v Praze zdarma

Parkování v Praze zdarma? Jde to...

reklama
reklama

Doporučujeme

1956 Avia 750 Mk III

Avia 750 Mk III? Zapomenutý skvost československého závodníka

Čtěte dále

Nejčtenější články

  1. Nejlevnější nová auta na českém trhu? Tohle pořídíte do 250 tisíc

  2. Škoda VOS? Obrněný speciál komunistických papalášů jezdil po kolejích rychleji než na silnici

  3. Co dokáže napáchat automatická myčka? Tohle je důvod, proč se vždy držet instrukcí

  4. Tady je specifikace nového BMW řady 8. Jedna věc však mnohé zklamala

  5. Nejslavnější policejní kontrola? Tohle zastavení se stalo hitem internetu

  6. Jak se vyhnout placení mýtného? Tento řidič přišel s neuvěřitelným nápadem

Fotogalerie

reklama

Zprávy odjinud