Mysleli jste si, že kauza Dieselgate utichla? Podle nového zjištění německých úřadů to vypadá spíše naopak. Nově je totiž vyšetřováno Porsche.
To je nyní pečlivě zkoumáno, zda při výrobě automobilů nevkládalo do jejich motorů software manipulující s výsledky měření emisí výfukových plynů. Se vším přišel Spolkový úřad pro motorová vozidla a jestli se to prokáže, máme tady další značku, která se tak trošku logicky snažila podvádět (patří totiž pod divizi VW).
Konkrétně je zaměřena pozornost na software v posilovači řízení. Ten měří úhel natočení volantu a stejně jako v případě Volkswagenů, do určitého procenta natočení se motor choval jinak, než v reálných podmínkách. Respektive, pokud auto zjistilo, že je v laboratoři, motor spustil speciální režim, kdy se vypouštělo méně emisí.
A co na to samotné Porsche? Podle mluvčího automobilky je veškeré obvinění nesmyslem. Při pohyby volantu prý nebyly použity žádné systémy, moniturující stav, zda se auto nachazí ve zkušebně. Se Spolkovým úřadem proto Porsche plně spolupracuje a nebrání se zpětnému doložení veškeré dokumentace.
Pokud se ale prokáže opak, pak se celý koncern VW pěkně prohne. Už dnes se totiž na odškodnění zákazníků vozidel Volkswagen s motory TDI "našlo" několik miliard eur a auta Porsche by narůstajícímu stavu lživých vozidel moc nepomohla.
Tento týden se podíváme na zoubek zánovní Toyotě ProAce. Jedná se o 7 místnou dodávku v nejvyšší výbavě, která je levnější alternativou k Multivanu či Mercedesu třídy V. Mimo bohatou výbavu nabízí také solidní dynamiku i spotřebu a pořádnou porci praktičnosti. Má smysl sáhnout po starší verzi s nízkým nájezdem nebo se vyplatí připlatit si za zcela nové auto?
Společnost Tesla je podle nově podaných regulačních dokumentů v Číně připravena uvést na trh novou verzi svého Modelu 3. Neoficiálně označovaný jako Model 3+ má elektromobil nabídnout rekordní dojezd až 800 kilometrů podle čínského cyklu CLTC, což by z něj učinilo nejdéle jedoucí vůz značky Tesla. Tento údaj výrazně překonává dosavadní verzi Modelu 3 Long Range AWD, která v Číně dosahuje maximálního dojezdu 713 km.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.