Autodrom v Sosnové se chystá na nápor dakarských závodníků a fanoušků, kteří dorazí na MOGUL Dakar Setkání.
Fanoušci motorsportu se mohou těšit na velkolepou podívanou při MOGUL Dakar Setkání v neděli 18. března na Autodromu v Sosnové u České Lípy, kde si dávají dostaveníčko špičkoví čeští závodníci z Dakaru a z dalších maratonských rally. Pořadatel aktuálně evidují přihlášku podstatné většiny českých dakarských týmů, za něž jmenujme například Big Shock Racing, Tatra Buggyra Racing, Barth Racing, MRG Racing, Klymčiw Racing, South Racing, a také třeba špičkový tým MKR Technology, který na nejtěžší rally světa připravuje kamiony Renault pro zahraniční závodníky. Chybět nebude množství historické techniky z Dakaru v podobě kamionů LIAZ a Tatra. Z Kopřivnice také dorazí úspěšný závodník z Africa ECO Race Tomáš Tomeček. Jedinečné představení dakarských závodníků a jejich techniky v akci na Autodromu v Sosnové letos doprovodí velké množství závodníků z dalších maratonských soutěží, kteří divákům předvedou své čtyřkolové speciály, motocykly i čtyřkolky. Lákadlem pro diváky bude i exhibice okruhového šampiona Davida Vršeckého, který na autodromu Sosnová předvede sílu okruhového tahače Buggyra. Uvidíme, jestli se mu podaří sosnovský autodrom zakouřit spálenými pneumatikami více, než špičkovým drifterům, kteří zde také předvedou své umění v exhibicích.
Předpověď počasí na neděli 18. března slibuje definitivní konec zimního počasí a jarní teploty kolem 15 stupňů Celsia, což si přejí, jak všichni účastníci MOGUL Dakar Setkání, tak i diváci, kteří v letošním roce objednávají velké množství vstupenek už v předprodeji. Pro diváky bude v tomto roce umožněno navštívit větší část tratě, včetně offroadové sekce, kde je ale třeba se připravit na to, že v případě nepřízně počasí zde může být blátivo. Pokud ale předpovědi meteorologů vydrží, užijí si diváci i účastníci pěkného počasí, které by si rovněž přáli i modeláři, kteří do Sosnové znovu přivezou své nádherné RC modely dakarských trucků a před zraky diváků předvedou závod těchto neskutečně realistických modelů. Celodenní program MOGUL Dakar Setkání na Autodromu Sosnová začne v neděli v 9:00 a cíl akce je plánován na 16:00. Program celého dne je takřka nepřetržitý a na ploše autodromu Sosnová se stále bude něco dít. Exhibiční jízdy dakarských speciálů doplní finále závodů pod názvem Autodrom Rally Série, kde je možné vidět velmi pestrou směsici závodních automobilů od historických, přes nejrůznější amatérské stroje až po profesionální rally techniku. Zde také závodí například vycházející hvězda českého motorsportu Petr Semerád.
Nenechte si tuto jedinečnou akci ujít a neděli 18. března si vyčleňte pro návštěvu Autodromu Sosnová u České Lípy, kam v tento den zamíří většina českých dakaristů. Sledujte novinky na www.autodrom.cz, kde si můžete zakoupit v předprodeji vstupenky na tuto akci.
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).