České zastoupení Toyoty začalo v předprodeji nabízet novou Toyotu Hilux. Cena nejvýkonnějšího Hiluxu v historii začíná na 735 000 Kč bez DPH a první vozy k zákazníkům dorazí na začátku prosince. Toyota zároveň připravila akční nabídku na dosavadní model.
Facelift legendárního picku-upu vsadil ještě více na kombinaci užitkových vlastností s komfortem pro posádku. Novinkou je rozšíření motorizace o nový úsporný dieselový agregát o objemu 2,8 litru s výkonem 204 koní a točivým momentem 500 Nm, který doplní stávající motor 2,4 D s výkonem 150 koní. Nejvýkonnější Hilux v historii zprostředkuje zrychlení z 0 na 100 km/h těsně nad hranicí 10 sekund a suverénní výkon při tahání přívěsů.
Nový Hilux nabízí užitečné zatížení 1 t a utáhne přívěs o hmotnosti až 3,5 tuny. Pro jízdu v terénu ručně přiřaditelný systém 4x4 doplňuje automatický samosvorný diferenciál, asistent rozjezdu do kopce HAC nebo systém aktivního řízení trakce (A-TRC).
Komfort a bezpečnostDotyková obrazovka systému Toyota Touch®2 o úhlopříčce 8" zprostředkuje celou řadu multimediálních funkcí, od integrace chytrých telefonů až po systém ozvučení JBL s technologií Harman Clari-Fi pro zábavu na cestách.
Vítanou podporou je zadní parkovací kamera a plejáda vyspělých bezpečnostních systémů zahrnující mimo jiné předkolizní bezpečnostní systém PCS s detekcí chodců a cyklistů, systém rozpoznání dopravních značek RSA nebo adaptivní tempomat. Přepracováno bylo také nastavení podvozku pro lepší komfort na silnici i nastavení odezvy plynového pedálu pro ovládání v terénu.
Unikátní zárukaNový Hilux přichází s unikátní prodlouženou zárukou na 5 let nebo 250 000 km, což je nejlepší nabídka ve své třídě. Doplňuje ji možnost financování Toyota Kredit pro podnikatele s úrokem 3,99 % při splatnosti 60 měsíců a akontací 50 %.
Akční nabídka na stávající model HiluxV nabídce prodejců je nyní stávající model Hilux za akční cenu, která začíná již na 599 400 Kč bez DPH. Akční nabídka je platná pro fyzické osoby, fyzické osoby podnikatele a právnické osoby. I na nákup tohoto vozu je možné využít akční financování Toyota Kredit s úrokem 3,99 % a odkladem splátek o 3 měsíce.
Historie modelové řady Hilux sahá do roku 1968. Své unikátní vlastnosti prokázal v extrémních podmínkách na všech kontinentech. Jeho kvality dokládá vítězství v Dakarské rallye nebo zdolání severního pólu. Toyota Hilux se těší dlouhodobé oblibě i v České republice, v rámci segmentu je neprodávanějším modelem na českém trhu.
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.
Třetí generace modelu Audi Q3 přijíždí po sedmi letech s výrazným technologickým posunem. Nabídne micro-LED světla s desítkami tisíc pixelů, inteligentní páčky pod volantem i umělou inteligenci v infotainmentu. Kromě benzínu a dieselu nabídne také plug-in hybrid s dojezdem 120 km čistě na elektřinu. Do showroomů dorazí letos v říjnu, cena základní verze startuje v Německu na 44 600 eurech.
BMW vypustilo první technické detaily k nové generaci elektromobilu iX3 a nastavilo laťku vysoko. Dojezd přes 800 kilometrů, ultrarychlé nabíjení výkonem 400 kW a zcela nový softwarový mozek s názvem „Srdce radosti“. Premiéru chystá v září na autosalonu IAA.
Tesla rozšiřuje nabídku restylovaných Modelů S a X. Design téměř beze změn, ale dojezd i ceny míří nahoru. Novinkou jsou adaptivní světla, vylepšené odpružení a delší dojezd až 660 kilometrů. Američané si ale připlatí – až o 5 tisíc dolarů (cca 108 tisíc korun) více než dosud.
Tento týden nám do redakční garáže přijela nová generace legendárního Land Cruiseru. Proti předchůdci udělala velký skok kupředu, což je znát hlavně uvnitř. Mezi novinky se však neřadí jen hranatější design a modernější interiér, ale také různé technické vychytávky, které oceníte především v terénu, kde je proti předchůdci schopnější. Dnešní recenze však ukáže i nějaké oblasti, které jsou v novince horší, které to jsou?
Před začátkem 81. ročníku Polské rally došlo k tragické události. Jednadvacetiletý italský jezdec Matteo Doretto, juniorský mistr Itálie pro rok 2024, zahynul při nehodě během soukromého testu. Podle dostupných informací jeho vůz narazil do stromu poté, co sjel ze silnice.
Audi rozšiřuje rodinu modelu Q5 o plug-in hybridy. Nové SUV i Sportback e-hybrid kombinují výkon až 367 koní, elektrický dojezd do 100 kilometrů a vyspělé technologie. Do prodeje vstoupí koncem roku 2025, nejlevnější verze vyjde na více než 69 tisíc eur (cca 1,7 milionu korun).
Do další dlouhodobé recenze zavítal francouzský elegantní crossover, který díky svému sebevědomí nemá nejsnazší život. Naše testování bude mít dvě části – první bude z pohledu mého a druhá z pohledu mé ženy. Budeme mít stejné závěrečné hodnocení nebo se naše názory budou výrazně lišit?
Facelift populárního korejského crossoveru Kia Sportage přináší kromě kosmetických úprav i technologický skok. Nový infotainment zvládne streamování videa, aktualizace přes internet i platby za parkování. Pod kapotou se objeví výkonnější hybridy s novou automatickou převodovkou a poprvé i plug-in verze s pohonem předních kol.
BMW na prestižním festivalu elegance u jezera Como představilo vůz, který bere dech. Nový model Speedtop navazuje na loňské koncepty a tentokrát nepůjde jen o výstavní kus – limitovaná série 70 vozů s osmiválcem pod kapotou míří do výroby. Design, luxus a výkon v unikátním shooting braku, který si ale běžný smrtelník nekoupí.