Značka SEAT bude i v nadcházející sezoně bojovat v okruhovém šampionátu cestovních vozů World Touring Car Championship o nejvyšší příčky. Tým bude tvořit stávající čtveřice jezdců - Jordi Gené, Tiago Monteiro, Yvan Muller a Gabriele Tarquini
- kterou doplní bývalý stájový jezdec SEATu Rickard Rydell, který se do WTCC vrací po roční přestávce.
Letos byl SEAT uchazečem o oba tituly, o vítězství bojoval jak v poháru jezdců, tak v poháru konstruktérů, ale teprve poslední závod sezony v Macau rozhodl o tom, že jinak skvělá sezona skončí pro SEAT dvěma druhými místy. SEAT se v seriálu WTCC 2007 zapsal do historie motoristického sportu, když dokázal do cíle závodu úrovně FIA World Championship jako první přivést automobil León TDI WTCC spalující naftu. I když smůla SEAT připravila o tituly jen krátce před ukončením celé sezony, tým je pro následující ročník naplněn optimismem. Jedním z důvodů, které opodstatňují tento optimismus, je skutečnost, že španělský výrobce jako jediný dokázal vyvinout a na tratích závodit jak se zážehovými, tak se vznětovými modely.
Jaime Puig, ředitel SEAT Sport: "Příští rok budeme mít tým pěti zkušených jezdců, kteří již mají za sebou několik stupňů vítězů, a kteří už startovali z pole position. Jsem si jist tím, že budeme opět velmi konkurenceschopní, že budeme opět bojovat o oba tituly v pořadí jezdců i poháru konstruktérů."
Sezona WTCC 2008 bude zahájena závody v brazilské Curitibě 2. března 2008, ukončena v čínském Macau 16. listopadu 2008 a celkem bude mít 11 závodů po celém světě. Jak již bylo oznámeno v říjnu, jednou z novinek pro rok 2008 budou pohárové závody SEAT León Eurocup, které se uskuteční ve Španělsku, Itálii, Německu, Portugalsku, Francii a Anglii. Stejně jako závody WTCC budou také pohárová klání přenášena živě v televizi.
Popisek k foto: Zleva doprava: Yvan Muller, Gabriele Tarquini, Tiago Monteiro, Jordi Gené a Rickard Rydell
Zdroj: Tisková zpráva SEAT Sport
Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto představila světu svůj nejnovější crossover, Škoda Epiq. Nejdostupnější elektrické auto značky se dosud ukazovalo pouze jako designová studie, nyní se ale Epiq představil v Mnichově po boku dalších koncernových kompaktních crossoverů koncernu Volkswagen. Přestože detaily ohledně výbavy a cen zůstávají tajemstvím, víme, že cena by měla začínat na částce kolem 600 000 Kč. Sériová výroba započne už příští rok.
Minulý týden nám dělalo společnost velice příjemné SUV, které skvěle vypadá, výborně jezdí, má rozumný nájezd kilometrů a nestojí majlant. Potěší především řidiče, kteří si potrpí na špičkovou ergonomii, nízkou spotřebu a velmi dobré jízdní vlastnosti. Má to vůbec nějaký háček?
Kodiaq druhé generace už nějaký čas brázdí české silnice a tak se na trhu s ojetými vozy začaly objevovat první vlaštovky. Jednu takovou jsme si v nejnižší výbavě Selection vybrali do naší dnešní recenze. Jedná se o roční auto z Mototechny s nájezdem necelých 27 tisíc kilometrů za 940 tisíc, což je proti ceně nového vozu aktuálně úspora přes 250 tisíc korun. Má to nějaký háček?
Do dnešní recenze dorazil Elroq, který si v prodejích vede od uvedení na trh velmi dobře. Většinou testujeme auta v nejvyšších výbavách, ale tentokrát jsme záměrně do testu vzali co možná nejlevnější provedení, abychom zjistili, zda-li základní verze v testu obstojí.