Tesla byla loni nejregistrovanější značkou bateriových elektromobilů v Česku

Tesla Model S
Tesla Model S, foto: Tesla Motors
Pavel Stavebník , AutoRoad.cz 2. ledna 2024 23:32
Sdílej:

Tesla v České republice v roce 2023 registrovala 1 619 nových osobních bateriových elektromobilů, po třech letech tak vystřídala Škodu a stala se nejregistrovanější značkou v tomto segmentu, vyplývá z aktualizovaných informací webu Čistá doprava, které vycházejí ze zdrojových dat Ministerstva dopravy. Tesla tak vloni registrovala 5,5x více vozidel než v roce 2022.

Na výsledky Tesly měla nepochybně vliv její cenová politika, když na začátku uplynulého roku došlo k poměrně výraznému zlevnění nabízených modelů, na které dříve nebo později zareagovaly další značky mnohdy se slevami v řádech statisíců.

Nejoblíbenějším modelem uplynulého roku byl Model Y, který si připsal 1 075 registrací, na celkových registracích Tesly se tak podílel ze dvou třetin, následoval Model 3 s 408 registracemi, Model S (69 ks) a Model X (67 ks). V posledním kvartále roku pak přišla přepracovaná Tesla Model 3 Highland mj. s lepším dojezdem než předchůdce, jejíž základní cena začíná v Česku na částce 1 053 990 Kč (pozn. dojezd 513 km dle WLTP, příplatek za verzi s dojezdem 629 km činí 200 tis. Kč).

I přes výrazný meziroční růst Tesly se nejregistrovanějším samostatným modelem stala Škoda ENYAQ (1 442 ks), Tesla však díky čtyřem nabízeným modelům zaregistrovala nejvíce nových osobních bateriových elektromobilů mezi značkami.

Nejregistrovanější nová osobní bateriová elektrická vozidla dle značek v uplynulých 10 letech:2014 Volkswagen (76 ks)2015 BMW (94 ks)2016 BMW (87 ks)2017 BMW (109 ks)2018 Volkswagen (308 ks)2019 Nissan (139 ks)2020 Škoda (1 684 ks)2021 Škoda (832 ks)2022 Škoda (1 293 ks)2023 Tesla (1 619 ks)

Stalo se
Novinky ze světa EV
Mercedes-Benz CLA (2026)

PODROBNĚ: Nový Mercedes-Benz CLA EV s dojezdem až 800 kilometrů

Mercedes-Benz představil novou verzi elektrického CLA, který se považuje za nejchytřejší a nejefektivnější model značky. Tento elektromobil je očekávaným nástupcem v segmentu základních elektromobilů a má ambici stát se přímým konkurentem pro Tesla Model 3. Jaký dojem zanechává nový Mercedes CLA na první pohled? To se dozvíte v našem exkluzivním pohledu na tento model.

Novinky ze světa EV
Mercedes-Benz CLA (2026)

Představen nejchytřejší Mercedes-Benz CLA v historii. AI mu dala hlas i úsměv

Před dvanácti lety Mercedes-Benz poprvé představil model CLA a zájem o něj nepolevuje. Nyní automobilka odhalila třetí generaci, která posouvá hranice technologie a designu na zcela novou úroveň.

Trh s elektromobily
Zlaté logo na Xiaomi SU7 Ultra láká zloděje! Emblémy mizí hned po uvedení na trh

Xiaomi SU7 Ultra dostalo zlaté logo. Emblémy záhadně mizí

Xiaomi začalo dodávat svůj elektrický sporťák SU7 Ultra prvním zákazníkům, ale místo oslav řeší nečekané problémy. Spekulanti okamžitě rozjeli přeprodej za vyšší ceny a zloději se zaměřili na luxusní zlaté logo, které mizí z vozů a končí v online aukcích.

Testy aut
Toyota GR Yaris

Toyota GR Yaris facelift – kapesní raketa se závodní DNA znovu a lépe

Čas letí jako voda a od premiéry první verze GR Yarisu v Tokiu uběhlo v lednu už 5 let. Proto na počátku roku 2024 nastal čas představit první modernizaci, která měla za cíl odstranit neduhy a celkově vůz posunout ještě úroveň výš. Jak se to povedlo?