Renault Megane E-Tech 100 % elektrickýje nový přírůstek do světa elektrických vozidela vyniká nejmodernější technikou, včetně nejnovějších funkcí v oblasti softwaru a konektivity.
Rozličné verze modelu pokrývají většinu potřeb zákazníků pro každodenní použití i výlety či dovolenou. Renault Megane E-Tech elektrický bude na českém trhu dostupný s dvěmi kapacitami baterie (40 a 60 kWh) a třemi výbavovými stupni (Equilibre, Techno a Iconic).
Ceny začínají na 890 000 Kč ve výbavovém stupni Equilibre s 40 kWh baterií. Vozidlo umožňuje dobíjení střídavým proudem (AC) o výkonu až 22 kW a stejnosměrným proudem (DC) o výkonu až 85 kW.
Za 1 085 000 Kč zákazník získá vyšší výbavový stupeň Techno s 60kWh baterií a motorem o výkonu 220 koní. Vozidlo umožňuje dobíjení střídavým proudem (AC) o výkonu až 22 kW a stejnosměrným proudem (DC) o výkonu až 130 kW.
Vždy aktualizovanýČást zážitku s elektrickým modelem Megane je i o konektivitě. Aby byly systémy vždy aktualizované, přichází model s bezplatným datovým balíčkem pro multimediální systém OpenR link 5 let.
Díky této službě si vozidlo samo stahuje aktualizace firmware vzduchem (FOTA). Megane E-Techelektrický rovněž přichází s 5letou zárukou na celé vozidlo a 8letou zárukou (nebo 160 000 km) na baterii.
CENÍKOVÉ CENY v Kč EQUILIBRE TECHNO ICONICEV40 130HP 890 000 ------- ------EV60 220HP 1 010 000 1 085 000 1 160 000
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.
Automobilka Tesla dosáhla významného milníku na evropském trhu. Nizozemský úřad pro schvalování vozidel (RDW) jako první v Evropě oficiálně povolil provoz pokročilého softwaru Tesla Full Self-Driving (FSD) Supervised. Tato technologie umožňuje vozu automaticky zatáčet, brzdit i zrychlovat, a to nejen na dálnicích, ale nově i v městském provozu.