Chlapi, jste při smyslech? Televize sklidila kritiku

Ilustrační foto | foto: pixabay.com

Řecká státní televize sklidila kritiku za to, že uprostřed energetické krize odvysílala reportáž s návodem, jak odčerpat z auta benzin. Informovala o tom ČTK s odvoláním na britský list The Guardian.

Ceny pohonných hmot v Řecku v posledních měsících neustále stoupají, minulou středu stál bezolovnatý benzin v Aténách v průměru přes 2,37 eura (58,60 Kč) za litr, na Rhodu a sousedních ostrovech přes 2,50 eura (61,80 Kč).

"Není to příliš komplikované... ani nepotřebujete speciální hadičku, bude vám stačit i zahradní hadice," uvedl reportér Kostas Stamu v reportáži ranního pořadu televize ERT. Po názorné ukázce pak opravář automobilů ukázal, kde lze prorazit palivovou nádrž a vykrást její obsah.

"Chlapi, jste při smyslech? Dávat lidem rady, jak krást benzin?" napsal jeden uživatel na twitteru. Jiný zavtipkoval, že příště přijdou s návodem, jak krást peněženky a otevírat zámky.

Video, které sestříhal řecký satirický web Luben, mělo do čtvrtka více než 170.000 zhlédnutí. Dalších 32.500 uživatelů zhlédlo původní reportáž na twitteru.

Řecké úřady odolávají výzvám ke snížení daně z pohonných hmot a místo toho se rozhodly pro dotace 30 až 50 eur pro chudší majitele automobilů a motocyklů, aby uprostřed energetické krize ulehčily jejich rozpočtům. Míra inflace v Řecku dosáhla v květnu 11,3 procenta, což je nejvíce za 29 let.

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy