Omlazený Forester dostane systém Eye Sight, Evropa zatím ostrouhá

Netypický oranžový lak rozhodně prosvítí nejednu polní cestu, omlazené Subaru Forester. | foto: Subaru

Forester patří dlouhodobě k celosvětově nejpopulárnějším modelům Subaru a vzhledem k motorům nebo jízdním vlastnostem se vlastně není ani co divit. Za měsíc bude mít premiéru omlazené provedení, jehož největší devizou je zvýšená bezpečnost.

Začít nicméně musíme vnějším vzhledem, který pro modelový rok 2016 dostal širší přední světla (poprvé u Subaru mohou být kompletně LED diodová, navíc reagující na natáčení volantu), větší masku chladiče a zadní světla se světelným podpisem ve tvaru písmene U. Paleta kol byla rozšířena o 17palcová hliníková, barvy doplňuje tmavě modrá perleť a bronzová metalíza Sepia. Základní rysy kabiny přebírá novinka z modelového roku 2015, představeného letos na jaře. Znamená to upravený přístrojový panel a novou generaci multimediálního systému s LCD obrazovkou. Zadní sedadla dostala vyhřívání, zatímco palubní desku zdobí metalické a pianově černé dekorační lišty. V příplatkové výbavě se objevuje audiosystém Harman Kardon i navigace s hlasovým ovládáním.

Vůbec nejdůležitější je ale použití třetí generace bezpečnostního systému Eye Sight, jenž sdružuje udržování v jízdním pruhu, přednárazový systém a adaptivní tempomat. Připlatit si lze za rozšířený balíček bezpečnostních asistentů, zahrnující monitorování mrtvých úhlů, asistent pro změnu jízdního pruhu, hlídání dopravy za vozidlem a již zmiňovaná adaptivní LED světla. Evropa se nicméně ze začátku prodejů modernizovaného Foresteru, což nastane někdy na jaře příštího roku, bude muset obejít bez systému Eye Sight.

Pod kapotou žádná změna nenastala, na domácím trhu tak má Forester pořád dvoulitr s atmosférickým plněním i turbodmychadlem. Na všechna kola přenáší výkon bezestupňový automat Lineartronic a v případě nepřeplňované varianty rovněž šestistupňový manuál. Inženýři tak alespoň mírně upravili podvozek, zlepšili spotřebu atmosférických verzí a přepracovali převod řízení. Základní cena je v Japonsku 2 149 200 jenů (cca 430 000 korun), přeplňovaný motor startuje na 3 128 760 jenech (cca 627 000 korun).

Doporučit článek

Diskuze:

Počet příspěvků: 0 Přidejte vlastní názor…

Další zprávy