Krátce před Vánocemi si vyzkoušel nové "služební auto" Esapekka Lappi. Po prvním testu Citroënu C3 WRC se Fin pustil hned do srovnávání s Toyotou Yaris WRC. V čem se oba vozy liší?
Test proběhl ve francouzských Alpách za chladného ale slunečného počasí. Na trati byly zbytky sněhu, který však postupně tál. Za těchto podmínek si Esapekka Lappi poprvé vyzkoušel Citroën C3 WRC. Fin mohl těžit ze dvou předchozích dnů, kdy vůz testoval Ogier. Data k nastavení tak měl k dispozici.
"Na závěr dne se nám povedlo nastavení ještě trošku vylepšit tak, aby se to líbilo i Sebovi. Z auta jsem neměl dojem, že by se těžko ovládalo," pochvaloval si produktivitu práce Lappi. Doposud znal bývalý tovární jezdec Škody Motorsport z vozů WRC pouze Toyotu, teď posbíral první zkušenosti s Citroënem.
"Výhled z Citroënu je horší, protože přední sklo je malé a kapota hodně vysoká. V Toyoty podstatně [kapota] klesá. Proto je třeba v C3 sedět výš. Motor Citroënu má ve špičce vyšší výkon jak motor Toyoty, který je ale lépe ovladatelný.
Pokud však jde o přenos síly, pak je Citroën jasně vpředu. Především na šotolině se zdá, že je zde ještě spousty potenciálu, který chceme využít. Na Monte Carlu je mým cílem umístění v TOP5," prozradil na závěr svůj cíl jezdec.
Před třemi měsíci se společnost AURES Holdings rozhodla po 76 letech transformovat tradiční značku Mototechna do nové podoby. V Praze v ulici Kolbenova otevřela první polistopadovou samostatnou pobočku a značce dala nejen novou podobu loga, ale výrazně posunula na novou úroveň nabídku aut i služeb. To se ukázalo jako dobrý tah, protože tím zacílila na náročnější klientelu. Potvrzuje to i rostoucí NPS (hodnocení úrovně služeb od zákazníků) a vysoké hodnocení na Googlu. Doposud byla Mototechna součástí nabídky všech poboček AURES Holdings v Česku a na Slovensku. Do tří let plánuje Mototechna rozšířit nabídku na 2 000 aut a otevřít další pobočky nejen v České republice, ale i na Slovensku a v Polsku.
Modely úspěšné automobilky Cupra prošly v nedávné době faceliftem, který se týká i pohledného kombíku Leon Sportstourer. Na první pohled by se mohlo zdát, že se jedná jen o lehké omlazení designu, jak to u faceliftů bývá zvykem, jenže to je omyl. Změněna byla jedna velice podstatná věc, která tento sportovní kombík posunula do vyšší ligy.
Extrémní výkon přes 1.000 kW byl na běžný provoz až příliš – alespoň podle Xiaomi, které svůj hypersedan SU7 Ultra softwarově omezilo. Po silné kritice uživatelů ale automobilka otočila a výkon hodlá znovu uvolnit. Informoval web Carnewschina.
Do naší recenze tento týden zavítala modernizovaná Toyota ProAce Verso v prodloužené verzi L2, která vychytala drobné nedostatky starší verze. Jedná se o víceúčelového parťáka, který je překvapivě komfortní. Početnější rodiny, které si nemohou dovolit Multivan či Mercedes-Benz třídy V, budou dost možná překvapeni, že se jedná o konkurenceschopného rivala.