Vedoucí muž průběžného hodnocení MS v rally, Thierry Neuville, se nechal slyšet, že by také měl velmi rád takovou podporu, která se dostala Sébastienu Ogierovi od jeho týmových kolegů ve Finsku.
Elfyn Evans i Teemu Suninen pustili před sebe jedničku M-Sport Fordu Sébastiena Ogiera. Francouz díky tomu ve Finsku obsadil daleko lepší příčku, než na kterou by normálně dosáhl, a zredukoval náskok Neuvillea na 21 bodů. Hyundai Neuvillea stejně podpořit nemohl, protože Mikkelsen havaroval už v pátek a Paddon byl až moc rychlý.
Novozélanďan byl čtvrtý, pokud by zpomalil aby pustil před sebe Neuvillea, pomohl by i Ogierovi. Na Power Stage byl Neuville čtvrtý, Ogier nezískal žádný bod, když o 0,012 s prohrál souboj s Breenem. "I já bych měl moc rád takovou pomoc. Alespoň Craig Breen mi pomohl, když se na Power Stage dostal mezi mě a Sébastiena Ogiera," říká Thierry Neuville.
"Po tom souboji a vzhledem k pomoci, kterou se mu dostalo, jsem spokojen. Limitovali jsme škody a do Německa jedeme s náskokem 21 bodů. M-Sport nasadil týmovou režii.
Pokud by k ní nedošlo, tak by byl sedmý a já devátý. Ale tohle je součástí rally. Je to OK, protože my bychom v té situaci udělali naprosto to samé. Výsledek, který ve Finsku získal, není dobrý. Ale ani moc špatný," zhodnotil jezdec Hyundai.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?