Thierry Neuvilleovi se podařilo před letní přestávkou změnit stav MS v rally ve svůj prospěch, když převzal průběžné vedení od Sébastiena Ogiera a vybudoval si náskok. M-Sport Ford chce ale už ve Finsku Hyundai vrátit úder.
Jde o změnu trendu v MS nebo jen dvě nepovedené soutěže v podání Sébastiena Ogiera? Francouz má aktuálně ztrátu 27 bodů a je v pro něj nezvyklé roli "lovce, nikoliv naháněné zvěře". Do konce ale ještě zbývá šest soutěží a šéf M-Sportu, Malcolm Wilson, plně věří, že Ogier může ještě získat svůj šestý titul MS.
"Na základě předchozí spolupráce a výsledků z předešlých let je vidět, jak moc je Thierry silný a konkurenceschopný. Aktuálně má velmi dobrý náskok. Co je ale také známé o Séstienovi, je, že ví, jak vyhrát šampionát. Je jasné, že se my ani on sám nevzdáme. Je třeba jen, aby do toho všichni dávali 100 %," slibuje tvrdý souboj Wilson.
Pro Finskou rally plánuje britský tým nasazení nové aerodynamiky, aby se zvýšila konkurenceschopnost Fordu Fiesta WRC: "Aktuálně probíhají testy a pokud bude vše v pořádku, tak plánujeme vylepšení nasadit na auto," prozrazuje Malcolm.
Seb do Finska nepojede s dobrými vzpomínkami - vloni po tvrdém dopadu na jednom ze skoků poškodil zavěšení, což jej poslalo do stromu. Spolujezdec Julien Ingrassia utrpěl otřes mozku, což znemožnilo další pokračování v soutěži. "Ano, Sébastien zde vloni měl nějaké problémy, ale naše auta byla velmi konkurenceschopná. Proto nevidím žádný důvod k tomu, abychom letos nemohli pořádně zabrat," zakončil Malcolm Wilson.
S příchodem elekromobility jsme byli svědky vzniku hned několika opravdu rychlých aut na baterky, které na semaforu sice potrápily kde jaký supersport, ale při řízení chyběly emoce a ani v zatáčkách to mnohdy nebyla moc zábava. Rychlost zkrátka neznamená automaticky zábavu a proto vznikl Ioniq 5 N, který se rozhodl zbořit mýty o tom, že elektromobil nemůže být zábavný. Jak se to podařilo?
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?