Sébastien Loeb dle svých slov nemá motivaci pro více startů v rámci World Rally Championship v sezoně 2018 a to i přes náhlý rozchod týmu a dosavadní jedničky, Krise Meekea.
Devítinásobný mistr světa v rally letos s Citroënem poprvé za poslední tři roky odjel nějakých závod, zatím má na kontě dvě soutěže a jedna mu ještě zbývá (v říjnu jej ještě uvidíme v Katalánsku). Loeb, který je teď továrním jezdcem Peugeotu v MS v rallycrossu, již v minulosti odmítl spekulace, dle kterých by se mohl objevit v srpnu na Rally Deutschland. Teď ale řekl, že nehodlá přehodnocovat svůj názor z důvodu odchodu Krise Meekea z týmu.
"Teď pracuji ve WRX. Nechci dělat toto a WRC, nemám pro to motivaci. Nic se nemění kvůli tomu, že Meeke už nejezdí pro Citroën. Nechci do svého kalendáře přidávat více soutěží, chci být klidnější. Už teď závodním tady [ve WRX] každé dva týdny a pak máme testy a promo akce. Pro mě se nic nemění. Pojedu ve Španělsku, jak jsme plánovali, ale to je vše," říká Sébastien Loeb.
Francouz ale připustil, že by zvážil případnou pomoc Citroënu s testy speciálu C3 WRC. "Možná bych mohl pomoci s testem nebo tak něco. Tohle by mohla být možnost, ale zatím jsme o tom nemluvili." Loeb zatím nemá pro rok 2019 smlouvu s Peugeotem na rallycross, ale: "jednáme o tom a je to pro mě priorita."
Je tedy pravděpodobné, že Craig Breen a Mads Ostberg, kteří reprezentují kdysi neporazitelný Citroën v Itálii, dojedou sezonu 2018 jako dva stálí jezdci. Dle Pierra Budara jim Sardinie nabídne možnost pro ověření možností: "Uvidíme, co se stane na Sardinii. Uvidíme, není to pro ně [Breena a Ostberga] jednoduchá pozice. Pokud po nich budeme chtít, aby vedli tým, tak to může být obtížná pozice.
Ještě jsme se nerozhodli, co uděláme na soutěžích následujících po Sardinii. Máme ještě čas. Ohledně Finska se musíme rozhodnout do konce června. Máme pár možností, ne moc, ale nějaké jsou. Uvidíme, co bude pro nás ta nejlepší volba i vzhledem k přípravě na příští sezonu," popsal situaci šéf týmu.
Ostberg testoval před Sardinií místo jednoho dne dva. Jenomže ani Nor nemá dle svých slov s Citroënem po Sardnii nic jasného: "Tuto soutěž jsem měl odjet [bez ohledu na to, co se stalo]. Je mi jasné, že se teď naskytla šance a udělám pro to vše. Opravdu chci týmu ukázat, čeho jsem schopný a co dokážu na Sardinii."
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?
Máte-li rádi řízení a sportovní vozy, jistě dříve či později narazíte na otázku, jak skloubit tuto vášeň s tím, že čas od času potřebujete také prostornější auto. Toto BMW by mohlo být řešením, jedná se o velice schopný a rychlý stroj, který díky karoserii typu liftback hravě odveze i větší předměty či dvě děti. Jako vždy to však není tak jednoduché a je nutné dělat mírné kompromisy, jaké?