Dle nových sportovních pravidel, která byla uveřejněna tento týden, se FIA rozhodla změnit způsob přidělování bodů. Nově nebudou moci bodovat na Power Stage ti jezdci, kteří úmyslně změní svoji pozici na startu za účelem zisku výhody v podobě lepší startovní pozice.
Jasným cílem změn, které FIA provedla, bylo zamezit taktizování, které ve Švédsku předvedl Sébastien Ogier a v Mexiku Thierry Neuville a Ott Tänak. FIA proto rozhodla, že nebude udělovat body z Power Stage těm jezdcům, kteří úmyslně dojedou pozdě na start tohoto testu.
Platnost tohoto pravidla je již od Tour de Corse. Tato změna je uvedena v článku 13.3.4 Sportovních pravidel FIA: "Každá posádka, která se nedostaví na start Power Stage ve stanoveném čase, nedostane z Power Stage žádné body. Rozdělování bodů z Power Stage se řídí dle článku 5.3.2."
V pokračování našeho dlouhodobého testu se vrhneme na to, jak „čtyřka“ po faceliftu jezdí a zda-li je motor důstojnou volbou do takto charismatického vozu s krásným interiérem. Nechybí ani nějaké ty vady na kráse a finální hodnocení.
Praha zpřísnila pravidla parkování pro elektromobily a plug‑in hybridy. Zvýhodnění zůstává pouze rezidentům s čistě elektrickým nebo vodíkovým pohonem, zatímco ostatní – včetně firem a živnostníků bez pražského sídla – platí plnou cenu i za svá elektrická vozidla. Parkování i dobíjení však mohou firmy vyřídit jedinou Energokartou v aplikaci, která zároveň umožňuje plug‑in hybridům pohodlně zaplatit i tankování.