Loeb se vrátil z testu ve Španělsku, kde se připravoval na start na Rally Mexiko. Francouz zaznamenal zlepšení na voze, které se od jeho posledního testu v září loňského roku na Citroënu C3 WRC odehrálo.
Stejně jako ostatní jezdci, kteří s Citroënem C3 WRC vloni na šotolině jezdili, poukazoval i devítinásobný mistr světa na nedostatky auta na šotolině. Jenže teď, po testu na šotolině v rámci přípravy na nadcházející Mexickou rally, vnímá zlepšení, které se na voze odehrálo.
"V autě jsem se cítil podstatně lépe než minule. Vývoj zavěšení a změna geometrie mi dodala důvěru - přesně tohle jsem potřeboval. Na rozdíl oproti předchozí generaci je motor silnější. Vyvážení auta bylo dobré, to vše oceňuji," zhodnotil test Sébastien Loeb.
Loeb do Španělska dorazil minulý týden v pátek, před ním testoval Kris Meeke. Oba jezdci měli k dispozici dva dny. Loeb nemusel v nastavení auta dělat žádné velké změny oproti tomu, které používá jednička týmu Meeke.
"Vyzkoušel jsem různé věci, které mi navrhli inženýři. Nakonec se auto nelišilo tolik od toho, co obvykle používají ostatní jezdci. Udělal jsem jenom malé změny na diferenciálech a zavěšení. Ale zbytek - přizpůsobil jsem se autu. Byl to dobrý test bez větších problémů. Auto bylo rychlé a dobře se řídilo," zakončila hvězda Citroënu.
Nové BMW třídy 5 je klasickým reprezentantem vyšší střední třídy. Ačkoliv na nejnovější generaci stále nahlížím pohledem, že se jedná o nedávno představenou novinku, čas neúprosně letí a od zahájení prodeje utekly už tři roky. Začíná se tedy objevovat i na sekundárním trhu mezi zánovními vozy. Jeden takový kus jsme si vybrali do dnešní recenze a to především proto, že stojí téměř stejně, jako zánovní Superb čtvrté generace.
Segment ostrých hatchbacků neboli „hot-hatchů“ mám velice rád. Jedná se o dostupné vozy s levným servisem, které řidiče baví při každé jízdě a zároveň se s nimi dá jezdit i každý den po městě. V posledních letech jsou bohužel téměř vyhynulým druhem – mluvím například o hravé Fiestě ST, precizním Hyundai I20 N, ale i o Renaultu Clio RS, Peugeotu 208 GTI či VW Polo GTI. Je nová Škoda Fabia 130 autem, které zaujalo místo po těchto legendách?