Jakýkoliv tým, který chce v roce 2017 vyhrát World Rally Championship by měl ihned podepsal s Andreasem Mikkelsenem, tedy alespoň podle bývalého šéfa VW Motorsport, Josta Capita.
Andrease Mikkelsena tento víkend uvidíme na Rally Portugal za volantem Škody Fabia R5 poté, co selhala jeho jednání s továrními týmy Toyoty, Hyundai a Citroënu, která mu měla pro zbytek sezony zajistit tovární sedačku. Norský pilot nejel soutěž WRC na nejvyšší úrovni od loňské Wales Rally GB a konce týmu VW Motorsport v MS v rally.
Během posledního podcastu Autosportu Capito řekl, že právě Mikkelsen by podle jeho názoru mohl udělat rozdíl v závodu MS. "Jakýkoliv tým, který to bere vážně a opravdu chce být šampioném teď potřebuje Andrease v autě," začal Jost Capito. Podle bývalého šéfa týmu VW Motorsport nebyl dostatečný důvod pro nevybrání si Mikkelsena ze strany továrního týmu Toyota fakt, že letošní rok berou jako učednický.
"Byl jsem v čele týmu, když jsme mluvili o učednickém roce. Ale když vyhrajete jednu nebo dvě rally, tak to změní vaše cíle. I když je to vývojový rok, tak musíte být plně soustředění a musíte dělat vše, co můžete, abyste vyhráli tento zatracený šampionát. A není to jen Toyota, jsem plně přesvědčen, že také Citroën potřebuje Andrease. Záleží na tom, co chcete udělat pro to, abyste vyhráli šampionát," pokračuje Capito.
"Pokud byste chtěli vyhrát mezi výrobci, tak Citroën není se svou jezdeckou sestavou [Kris Meeke, Craig Breen a Stéphane Lefebvre] v tom postavení. Ale pokud by do toho šli s Andreasem, tak by měli sestavu na to, aby vyhráli mezi výrobci. Toto pro ně není cvičný rok - očekává se od nich, že budou vyhrávat."
Mikkelsen vyhrál při svých obou dvou dosavadních startech s Fabií R5 týmu Škoda Motorsport ve WRC2. "Bez pochyby, je velmi silným jezdcem. Opravdu dobře se rozvíjel, je škoda ho [ve WRC] nevidět. Vždy, když vstoupí do WRC2, tak dominuje, v této kategorii si může dělat, co chce."
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.