Hayden Paddon se dle svých slov dostal v Argentině na dosavadní dno své kariéry. Přitom při této soutěži před 12 měsíci získal svoje první vítězství v MS.
Nepovedený začátek sezóny Novozélanďana pokračuje, když šel v Argentině přes střechu hned v první rychlostní zkoušce. Následně jej provázely technické problémy jeho Hyundai i20 Coupé WRC. Soutěž pak dokončil na šestém místě s velkým odstupem na čelo.
"Vítězství v Argentině vloni bylo jasným vrcholem mé kariéry. Letos to ale byl opak. Je to opravdové dno. Máme teď před sebou hodně práce," říká Hayden Paddon. Ten během týdne testoval dva dny na Sardinii. Během toho testu se jezdec pokusil změnit nastavení auta tak, aby lépe vyhovovalo jeho jízdnímu stylu.
Ten se totiž docela liší od stylu, kterým jezdí Dani Sordo a Thierry Neuville. "Tým i inženýři jsou plně zapálení a ochotní mi pomoci, abych nastavení upravil tak, jak se mi líbí. Já auto hodně řídím zezadu a to se dost liší od mých dvou kolegů.
Můj styl není tak čistý jako Thierryho. Už jsem zkoušeli upravit můj styl, aby se podobal jeho. Jenže to nefungovalo. Teď pracujeme na autě. Tým má nějaké nápady, které zkusíme během testu," dodal Hayden.
Michel Nandan, šéf týmu, věří, že se Hayden dokáže dostat zpět do formy: "Rozumím tomu, jak moc zklamaný je. Je třeba ale vzít v potaz, že v každém sportu zažíváte vrcholy a pády. Pomůžeme mu dostat se zpět a být opět úspěšný."
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.