Nejrychlejší čas na trati shakedownu v Argentině zajel Jari-Matti Latvala na Toyotě Yaris WRC. Skvělé představení si ale přichystal tým Hyundai, když jeho jezdci obsadili pozice 2 až 4.
Trať měřila 6 kilometrů a Jari-Matti Latvala sesadil po celou dobu vedoucí tým Hyundai z čelní příčky až ve svém poslední průjezdu (konkrétně se jednalo o 4. průjezd tratí shakedownu). Jeho čas byl 4:02,0 min., čímž o desetinu překonal loňského vítěze Haydena Paddona. Nejrychlejší Ford byl v rukou pátého Ogiera, Citroën obsadil zásluhou Meekea až 7. místo.
Výsledky shakedownu:01. Jari-Matti Latvala (Toyota) - 4:02.0 min02. Hayden Paddon (Hyundai) +0,1 s03. Dani Sordo (Hyundai) +0,204. Thierry Neuville (Hyundai) +0,605. Sébastien Ogier (Ford) +1,006. Mads Ostberg (Ford) +1,407. Kris Meeke (Citroën) +1,508. Craig Breen (Citroën) +2,409. Ott Tänak (Ford) +3,310. Juho Hänninen (Toyota) +4,411. Elfyn Evans (Ford) +4,8
Do další recenze dorazila spalovací verze aktuální generace „céčka“ v praktické karoserii kombi, navíc s nájezdem necelých 50 tisíc kilometrů. S podobným nájezdem se hravě dostává pod hranici milionu, přestože původní cenovka byla výrazně vyšší. Jak si ale vede moderní interiér s velkým displejem? A neubírá snížený podvozek na komfortu?
Mini Cooper S není nejlevnější ani nejrychlejší hothatch na trhu, přesto patří mezi ty nejžádanější. Důvod je jednoduchý – styl, charisma, tradice a jízdní projev. Nestojí málo, ale jako 2 roky stará ojetina s nízkým nájezdem už může začít dávat smysl.