Tommi Makinen, šéf továrního týmu Toyota, v pátek večer v servisu přiznal, že výkon finských posádek s vozem Yaris WRC předčil jeho očekávání. V pátek dopoledne se hned dvakrát dokazal vůz Toyota dostat do TOP5. Hänninen před nehodou v malé rychlosti, kdy narazil do stromu a poškodil zavěšení, figuroval na fantastickém třetím místě. Latvala drží po pátku solidní čtvrté místo.
"Je jasné, že tohle je víc, než jsme čekali," řekl Tommi Mäkinen britskému 'Autosportu'. "Cítil jsem a věděl jsem, že naše auto je dobré. Ale nikdo netušil, jaká je rychlost ve srovnání s ostatním. S dneškem jsem velmi spokojený, jsem opravdu rád. Byl to tak dobrý den," pokračoval Fin.
Mäkinenovi ani nevadí, že Hänninen havaroval. Je třeba vzít v potaz, že od ztráty místa u Hyundai toho moc nenajezdil: "Juho byl skvělý - je třeba mít na paměti, že je zde docela nový. Na těchto zkouškách nikdy předtím nejel. Rally nejel od roku 2015."
Jak došlo ke zmíněné nehodě už popíše sám Juho Hänninen: "Sjížděli jsme dolů z kopce na zledovatělé části zkoušky. Začali jsme brzdit až moc pozdě a trefili jsme malý stromek. Trefil jsem ho předním levým kolem a ulomil tlumič. Hodně jsme na autě pracovali a než jsme sem dojeli, tak jsme neměli tušení, jak na tom jsme.
Jsem moc rád za naší rychlost, jsem rád za všechny kluky z týmu - tohle nám dodá hodně energie. Je vidět, že jsme schopni bojovat hned od začátku. To je velmi důležité." Jeho týmový kolega a zkušenější Jari-Matti Latvala drží po pátku čtvrtou příčku. Bývalého jezdce Volkswagenu zdržely dvoje hodiny na poslední zkoušce dne.
Ráno se navíc tým místo práce na nastavení auta musel věnovat technickému problémů - Yaris WRC nešel nastartovat. "Měli jsme menší problém s palivovým senzorem. Bylo to podobné jako ráno, když auto nešlo nastartovat. Byl jsme z toho trošku ve stresu a na poslední zkoušce jsem nejel dobře. Celkově jsem ale šťastný, můžeme si ulevit. Auto má velký potenciál. Doufali jsme v TOP6, což se nám povedlo už teď," řekl Latvala.
Plug-in hybridy jsou zajímavým kompromisem mezi elektromobily a spalovacími vozy – z obou světů si berou to dobré. Model DS 7 jsme již testovali a to jak v nejvýkonnější verzi s 360 koňmi, tak opak v podobě naftového provedení v základní výbavě Pallas. Do dnešní recenze dorazila akční zvýhodněná verze Edition France se středně silným plug-in hybridním pohonem. Vyplatí se příplatek 400 tisíc za svižný plug-in hybrid proti naftovému základu?
Trh s novými automobily prošel za poslední roky poměrně turbulentním obdobím. Mizí mnoho tradičních modelů, řeší se emise a pozornost se soustředí na vozy typu SUV či elektromobily. Negativem je všeobecný nárůst cen nových aut a proto je skvělá zpráva, že zde existuje velké množství lehce ojetých automobilů, které jsou často o více, než třetinu levnější a nabízí mnoho prostoru za přijatelnou cenu. Přesně to je případ tohoto šikovně postaveného Mercedesu.
Každé vozidlo, se kterým vyrážíte na pozemní komunikace, musí mít sjednané alespoň nějaké pojištění. To se označuje jako povinné ručení a je klíčovou součástí odpovědného provozování motorového vozidla. Jeho sjednání je nejen zákonnou povinností, ale také ochranou před finančními následky potenciálních škod, proto si ho nezapomeňte sjednat a vybrat si nejen to nejvýhodnější, ale i nejlepší. Jak na to?
Jako žena motoristického novináře jsem si na místě spolujezdce vyslechla už nespočet monologů svého muže, když si nahlas komentoval výhody nebo naopak nedostatky jednotlivých vozů. Takový pohled na auto já bohužel nemám, takže nedokážu říct, kolik má pod kapotou koní nebo o jaký typ hybridu se jedná, ale mám mnoho svých postřehů, které jsem za dobu používání této krásné DS3 vypozorovala. Bude to tedy poněkud netradiční recenze.