Také ve Finsku se u Volkswagenu hodně mluvilo o startovním pořadí do jednotlivých etap. Od Citroënu ale Němcům přišla zpráva, podle které by měli u VW konečně respektovat pravidla.
Také před soutěží ve Finsku si na aktuální pravidla WRC stěžoval jak šéf VW Motorsport, Jost Capito, tak i Sébastien Ogier. Dle nich musí vedoucí jezdec průběžné klasifikace vyrážet jako první na všechny zkoušky prvního i druhého dne soutěží. Na druhou stranu musíme přiznat, že právě Francouz je tímto pravidlem na šotolinových soutěžích opravdu znevýhodněn.
"Volkswagen by měl konečně toto pravidlo akceptovat a přestat s neustálými diskusemi. Není to dobré pro sport a možná to moc nepodporuje ani jejich image. Jistě, aktuální řešení není zrovna nejlepší, ale s tím musíme všichni žít," říká Yves Matton, šéf továrního týmu Citroën.
Belgičan přidává příklad ze světa cestovních vozů: "Zde musí nejlepších 10 také startovat opačně, než jak se kvalifikovali - to znamená, že ten nejrychlejší startuje jako 10. Také jsme s tím nebyli spokojeni, ale taková byla pravidla, kterých jsme se drželi."
Následující soutěží je Německá rally, kde bude mít první jezdec naopak výhodu. Na asfaltu má totiž prakticky pouze první jezdec čistou trať, po Německu navíc následuje Čína, tedy opět asfalt. "Moje role čističe trati je konečně u konce. Půl roku jsem to musel dělat. Mentálně je velmi namáhavé, když neustále musíte bojovat s těmi nejhoršími podmínkami," okomentoval příchod asfaltů Sébastien Ogier.
Největším trendem za posledních 10 let jsou jednoznačně vozy typu SUV. Lidé je mají rádi pro svou robustní karoserii, zvýšení podvozek a dostatek prostoru, jenže mají i nějaká negativa. Proti klasickým kombíkům mívají horší jízdní vlastnosti a také vyšší spotřebu. Vezmeme-li z obou světů to dobré, vznikne zvýšený kombík s pohonem 4x4 a přesně takové auto máme v dnešní recenzi.
Ford Mustang je už desítky let ikonou, kterou pozná asi každý. Tentokrát se podíváme na ojetý kus z roku 2022, který nabízí to nejlepší z klasického amerického receptu - karoserii typu kupé, atmosférický pětilitrový osmiválec, manuální převodovku a v tomto případě i sportovní sedadla Recaro. Je to lepší volba než posledně testovaný kabriolet s automatem?