Na startu Rallye Deutschland se představí 90 posádek spolu s dalšími 18 účastníky ADAC Opel Rallye Cupu.
V kategoriích WRC, WRC2 a WRC3 startuje celkem 46 posádek. Domácí budou držet palce především Arminu Kremerovi a Fabianu Kreimovi se Škodou Fabia R5. Tovární Škoda Motorsport bude spoléhat na Jana Kopeckého a Esapekku Lappiho. Zajímavé je, že bude startovat také třetí tovární jezdec z Mladé Boleslavi, Pontus Tidemand - Švéd usedne do privátní Fabie R5 z dílen týmu BRR.
V elitní kategorii WRC jsme se dočkali jednoho překvapení - Citroën i přes původní překpoklady, které hovořily o tom, že se v Německu neobjeví, nasadí do Německé rally jeden vůz. Za jeho volantem bude sedět Stéphane Lefebvre. Hyundai nasadí v továrním týmu Neuvillea a Sorda (oba zde v minulosti již vyhráli), Paddon pojede za záložní tým. Neuville bude mít na startu i svého bratra, Yannicka s Fabii S2000.
STARTOVNÍ LISTINA: ZDE
Na lyžování do Alp jezdí kde kdo. My jsme si pro zimní dovolenou vybrali český rodinný ideál v podobě nové Škody Kodiaq. Jeli jsme ve 4 lidech do přibližně 400 km vzdáleného Rakouska. Bohužel sněhu příliš nebylo, takže jsme neměli prostor otestovat pohon všech kol. S jakou spotřebou to plně naložený Kodiaq zvládl?
Na začátku roku 2024 dorazila na trh zcela nová, v pořadí už druhá generace tohoto modelu. Proměnou neprošel jen vzhled karoserie, ale také interiér, přičemž úpravy se dotkly i techniky – konkrétně podvozku a nabídky motorizací. V této recenzi se podíváme na to, zda nová generace skutečně představuje posun oproti svému předchůdci, který už má něco za sebou. Zároveň se zaměříme i na otázku, jak si v přímém srovnání stojí Kodiaq vůči Superbu.