Citroën, zdá se, svou letošní neúčastí ve WRC a soustředěním se na vývoj a testy nového speciálu udělal velmi dobré rozhodnutí. Sportovní šéf Volkswagenu, Jost Capito, znovu zdůraznil, jakou výhodu Francouzi díky tomu při vývoji nového auta mají. Ve Wolfsburgu mají s tímto scénářem ale také své zkušenosti z nedávné minulosti.
Ještě asi dva měsíce a pak zamíří Jost Capito z WRC do F1. Ačkoliv jeho přechod k týmu McLaren z Formule 1 byl oznáme už v lednu, tak se jeho odchod z VW neustále odkládá. Nedávno samotný Capito řekl, že z rally pravděpodobně odejde ke konci srpna nebo začátkem září.
Do té doby má Capito za cíl přivést Volkswagen na správnou cestu pro budoucnost, protože od roku 2017 dochází k velkým změnám v pravidlech a rozložení sil ve WRC se bude měnit a jako hlavní hrozba pro Volkswagen se jeví pilně připravující se Citroën. "Konkurence bude příští rok tvrdší. Citroën tu letos není jako tovární tým a soustředí se plně na vývoj pro rok 2017. Ve vývoji mají výhodu. To platí také pro Toyotu, která může jednat bez omezení testovacích jízd. Je pro nás tedy opravdovou výzvou tvrdit muziku i v budoucnu," říká Jost Capito.
U Volkswagenu moc dobře znají výhody vývoje nového auta bez jakéhokoliv omezení pro testy, které pro zúčastněné výrobce ve WRC jinak platí. Před svým vstupem do WRC totiž testovali Polo R WRC velmi důkladně na různých površích za všech možných podmínek a také na místech, která jsou přihlášeným týmům do WRC zapovězena (přihlášené týmy mohou testovat jen v rámci Evropy). Například krátce před startem své první sezony ve WRC Volkswagen uspořádal nákladný test ve vysokých nadmořských výškách v Mexiku. Capito tak moc dobře ví, jakých výhod si teď může užívat Citroën.
"Každý, kdo není zapsaný v MS, nemá žádná omezení a ohraničení během testovacích dní. Mohli po Mexiku jít do vysokých nadmořských výšek bez nějakých omezení na testovací dny, která my máme. Také Toyota nemá limitované testovací dny, takže mají také určitou výhodu. My naproti tomu nastupujeme nejen v MS, ale také musíme vyvíjet nové auto s omezeným množstvím testů. Pro nás to znamená, že musíme být velmi efektivní a pracovat ještě tvrději," uzavřel Capito.
V závěrečné kapitole naší dlouhodobé recenze se zaměříme především na konkurenty a také na cenu, která je hlavním, ale rozhodně ne jediným trumfem, který DS 7 drží v ruce. Zaslouží si tato akční DS 7 vaší pozornost a nebo je lepší volbou vyhlášené německé trio – Mercedes-Benz, BMW a Audi?
Čínská automobilka Denza, společný podnik značky BYD a Mercedesu, oznámila evropské uvedení svého vrcholného modelu Z9 GT, který vstoupí na trh jako elektrické vozidlo (EV) v říjnu 2025, následované plug-in hybridní verzí (PHEV) v lednu 2026.
Společnost BYD, světový lídr v oblasti vozidel na nové energie, oficiálně vstupuje na český trh. Tuzemským zákazníkům nabídne čistě elektrické i plug-in hybridní vozy s technologiemi, které jsou součástí její rychlé expanze v Evropě.
V Druhé kapitole naší dlouhodobé recenze se podíváme na zoubek naftovému čtyřválci o objemu 1,5 litrů, který pracuje ve voze, jehož pohotovostní hmotnost činí 1585 kg. Je to důstojná motorizace pro načančané SUV, které o sobě tvrdí, že hraje vysokou hru? A co spotřeba?
Tento týden v naší redakční garáži zaparkoval nejsilnější Superb, který na první pohled vypadá celkem běžně, ale opak je pravdou. Na silnici dokáže být překvapivě svižným autem, které si však stále zachovává svou klidnou povahu, která je nad věcí. Jaká je nová generace ve srovnání s tou předchozí, která nabídla výkon 206 kW ?
Americký prezident Donald Trump oznámil, že Spojené státy uvalí 25% cla na dovoz automobilů vyrobených mimo USA, přičemž tato opatření vstoupí v platnost 2. dubna. V reakci na tuto novinku předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová vyjádřila lítost a EU její rozhodnutí důkladně prozkoumá. Trump rovněž odložil výběr cla na automobilové díly o měsíc. Tento krok způsobil pokles akcií automobilek na asijských burzách a očekává se, že výprodeje se rozšíří i na evropské a americké trhy. Uvedl to server CNBS.